tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wybraliście najlepszego piłkarza Ekstraklasy ostatniej dekady

W środę ogłoszono, że od kolejnego sezonu mecze Ekstraklasy będą transmitowane w Telewizji Polskiej. Z tej okazji przygotowaliśmy ankietę, w której można było zagłosować na najlepszego piłkarza Ekstraklasy ostatnich dziesięciu lat. Wygrał Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Dariusz Szpakowski: piłka wraca do domu

Pod uwagę wzięliśmy piętnastu piłkarzy, którzy świetnie radzili sobie w ostatniej dekadzie. Użytkownicy SPORT.TVP.PL zdecydowali, że najlepszym był Lewandowski. "Lewy" w Ekstraklasie występował w Lechu Poznań. Z Kolejorzem wygrał mistrzostwo Polski i krajowy puchar, został też królem strzelców tych rozgrywek. Po dwóch latach gry w Poznaniu przeniósł się do Borussii Dortmund. Teraz gra w Bayernie Monachium i jest jednym z najwybitniejszych polskich zawodników w historii. Otrzymał 22,1 procent głosów.

Drugie miejsce zajął Tomasz Frankowski. "Franek" czterokrotnie zostawał najlepszym strzelcem ligi. Ostatni raz – w 2011 roku w barwach Jagiellonii Białystok. Z Wisłą Kraków pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo. Zagłosowało na niego 18,1 procent kibiców.

Trzeci był inny napastnik związany z Białą Gwiazdą – Paweł Brożek, który też seryjnie strzelał gole. Dwukrotnie został najskuteczniejszym graczem rozgrywek i aż siedem razy sięgał po tytuł mistrza Polski. Po poprzednim sezonie postanowił zakończyć karierę. Trudna sytuacja klubu sprawiła jednak, że... wrócił z emerytury i znów pomaga Wiśle. W obecnych rozgrywkach zdobył jedną bramkę. Dostał 11 procent głosów.

(fot. SPORT.TVP.PL)
Ekstraklasa w TVP jeszcze w tym sezonie? "Być może stanie się to w lutym"
Marek Szkolnikowski: to szansa dla Telewizji Polskiej i naszej piłki
Zbigniew Boniek: Ekstraklasa w TVP? Musimy być odważni i robić zmiany
Dariusz Mioduski: mamy bardzo konkurencyjną ligę

podobne informacje

Bundesliga na start. Dlaczego wiosna będzie wyjątkowa?

Awans Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Trener Niko Kovac zaufał Polakowi

Wygrani i przegrani zimowego obozu Bayernu. Gdzie Lewandowski?

Ranking "Kickera": Robert Lewandowski poza podium wśród napastników