0
0
3
3

Real Madryt – Rayo Vallecano 1:0. Real Madryt zwyciężył, ale zawiódł. Szczęście Królewskich

Real Madryt wciąż nie potrafi odzyskać właściwego rytmu. W sobotę Królewscy wygrali wprawdzie u siebie z Rayo Vallecano 1:0 (1:0), ale ponownie występ drużyny Santiago Solariego nie przekonywał. Wśród gospodarzy wyróżnili się Karim Benzema i Marcos Llorente.
Karim Benzema (fot. Getty Images)

Powrót na właściwe tory. Bayern rozbił rywali

Real przeważał, ale nie potrafił tego przełożyć na pewne prowadzenie. Jedynego gola w meczu już w 13. minucie strzelił Karim Benzema, któremu asystował Lucas Vazquez. W pierwszej połowie blisko zdobycia bramki był także Toni Kroos, ale po mocnym strzale Niemca piłka odbiła się od słupka.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Rayo nie potrafiło wykorzystać nielicznych nadarzających się okazji, z kolei Realowi brakowało skuteczności. Dobrze spisujący się tego dnia Benzema uczestniczył raczej w fazie kreacji gry.

Najbliżej pokonania Thibauta Courtois goście byli w doliczonym czasie gry w drugiej połowie. Wtedy Belg kilkukrotnie musiał ratować Real, ale za każdym razem mu się to udawało. Na osiągnięcie dobrego wyniku wpływ miała także gra Llorente, który podawał w tym meczu z bardzo wysoką skutecznością (dziewięćdziesiąt sześć procent celnych prób).