tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Deklasacja! Saul Alvarez mistrzem w trzeciej kategorii

Były mistrz świata kategorii super półśredniej i średniej Meksykanin Saul Canelo Alvarez wywalczył pas czempiona w trzeciej wadze – super średniej. W Nowym Jorku pokonał w trzeciej rundzie Anglika Rocky'ego Fieldinga i zdobył trofeum federacji WBA.
Saul Alvarez (fot. PAP/EPA)

Zanim sędzia przerwał pojedynek, broniący tytułu Fielding aż cztery razy był na deskach. Alvarez był zdecydowanie lepszym pięściarzem i bardzo szybko rozprawił się z rywalem.

28-letni Meksykanin odniósł 51. zwycięstwo w zawodowej karierze. Na koncie ma też porażkę i dwa remisy. Trzy lata starszy Fielding zanotował drugą przegraną. Dotychczas wygrał 27 walk.

Na tej samej gali w Madison Square Garden Amerykanin Tevin Farmer (28-4-1) zachował pas mistrzowski IBF w kat. super piórkowej, wygrywając jednogłośnie na punkty – 117:111, 117:111, 117:111 – z Kostarykaninem Francisco Fonsecą (22-2-1).

W 2012 roku w Atlantic City Farmer przegrał z Kamilem Łaszczykiem o młodzieżowe MŚ WBO w tej samej wadze. Z kolei Irlandka Katie Taylor (12-0) pokonała na punkty Finkę Evę Wahlstroem (22-1-1) i tym samym obroniła tytuły mistrzyni świata IBF i WBA w kategorii lekkiej.

podobne informacje

Rok 2019 może być wielki i historyczny. Lista życzeń w boksie

Nagrody "Biblii boksu". Usyk pięściarzem roku

Rekordowy kontrakt Saula "Canelo" Alvareza. "Najlepiej opłacany sportowiec świata"

Legendarny trener oburzony werdyktem. "Kradzież bez odcisków palców"