tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Turniej Czterech Skoczni 2018/19: wszystkie konkursy zgodnie z planem

– Nie ma zagrożenia dla organizacji 67. Turnieju Czterech Skoczni związanego z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – oświadczył dyrektor zawodów Johann Pichler. Pierwszy konkurs odbędzie się zgodnie z planem w niedzielę 30 grudnia w Oberstdorfie.
Kamil Stoch (fot. Getty)

– Mamy zgromadzone wystarczające zapasy śniegu we wszystkich czterech ośrodkach, dzisiaj zaczynamy ostateczne przygotowania do zawodów – powiedział po inspekcji w Oberstdorfie Pichler.

Dyrektor zawodów przyznał, że pewne problemy sprawiała organizatorom deszczowa aura, ale po kilku dniach ujemnych temperatur sytuacja została opanowana.

Według przewidywań cztery konkursy w Niemczech i Austrii zgromadzą na trybunach ponad 100 tysięcy kibiców skoków narciarskich.

Turniej Czterech Skoczni będzie rozgrywany w Oberstdorfie (30 grudnia), Garmisch-Partenkirchen (1 stycznia 2019), Innsbrucku (4 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia).

Jako jedyne w sezonie zawody TCS odbywają się w systemie "KO". W pierwszej serii skoków zawodnicy startują w parach według rezultatów osiągniętych w kwalifikacjach - najsłabszy z najlepszym, czyli 50. zmierzy się w parze z pierwszym, 49. z drugim, 48. z trzecim itd. W drugiej serii występują zwycięzcy z każdej pary i pięciu tzw. "lucky losers", zawodników przegranych, którzy zdobyli najwięcej punktów.

Turniej Czterech Skoczni 2018/19. Którym "Prevcem" będzie Kobayashi?

Kasai i jego sposób na długowieczność. 30 lat od debiutu
Kto wygra TCS 2018/19? Sonda w Engelbergu
Puchar Świata w Engelbergu: skoki Piotra Żyły, Kamila Stocha i Ryoyu Kobayashiego

podobne informacje

Mistrzostwa świata zagrożone? W Innsbrucku walczą z czasem

Trzej Królowie Turnieju Czterech Skoczni. Porównanie "karet"

Od Ryoyu do Muminowa. Naj... 67. Turnieju Czterech Skoczni

Kim jest Ryoyu Kobayashi? "Wygląda jakby... grał w grę"