tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Skoki narciarskie, Puchar Świata w Predazzo: pogoda nie jest problemem dla organizatorów

Predazzo, które w najbliższy weekend będzie gościło zawody Pucharu Świata, wydaje się być poza zasięgiem szalejących nad Europą śnieżyc. Wysokie temperatury i brak opadów nie powinny jednak przeszkodzić w rywalizacji, która rozpocznie się piątkowymi kwalifikacjami. Relacja "na żywo" od 15:50 na SPORT.TVP.PL.
W najbliższy weekend Puchar Świata zagości w Predazzo (fot. Getty/Twitter)

Puchar Świata w Predazzo: sprawdź plan transmisji

Europa boryka się w ostatnich dniach z obfitymi opadami śniegu. Trudna sytuacja jest głównie w Niemczech i Austrii, gdzie pozamykano lotniska i drogi, a także część szkół. Problemy nie ominęły organizatorów zawodów sportowych. Z powodu śnieżycy odwołano zaplanowane na piątek mistrzostwa Europy i Puchar Świata w skeletonie.

Taka aura nie przeszkadza skoczkom narciarskim. Karl Geiger na Instagramie umieścił film, na którym... pływa w śnieżnej zaspie. Sceny zostały sfilmowane w Oberstdorfie – rodzinnym mieście wicemistrza olimpijskiego z Pjongczangu w drużynie.

Badesaison eröffnet ���❄��! #Oberstdorf #athome #schneemagich

8,334 Likes, 275 Comments - Karl Geiger (@karl.geiger) on Instagram: "Badesaison eröffnet ��❄��! #Oberstdorf #athome #schneemagich"

W innej scenerii rozegrane zostaną najbliższe zawody Pucharu Świata, które po siedmiu latach przerwy wrócą do Predazzo. Pogoda przypomina bowiem bardziej lato, aniżeli środek sezonu zimowego. We Włoszech śniegu nie ma – jego nieznaczna ilość znajduje się tylko w najwyższych partiach gór. Konkursy na obiektach Trampolino Giuseppe Dal Ben nie są zagrożone, bo organizatorzy zgromadzili odpowiednią ilość białego puchu i przygotowali skocznię do rozpoczynających się w piątek zmagań.

Mimo braku śniegu organizatorzy zdołali przygotować skocznię w Predazzo (fot. Twitter/Dominik Formela)

Skoczkowie mogą też spodziewać się wysokich temperatur. W sobotę i niedzielę mają sięgać nawet sześciu stopni Celsjusza. Znacznie chłodniej będzie w godzinach, na które zaplanowane są indywidualne konkursy. Wieczorem temperatura może spaść do czterech stopni poniżej zera.

Utrudnieniem nie powinien być wiatr. Podczas trzydniowych zmagań jego siła ma nie przekraczać dwóch metrów na sekundę. Istnieje tym samym duże prawdopodobieństwo, że zawody będą bez żadnych opóźnień i przerw. Nie powinno być też problemów z długością rozbiegu.

W Predazzo wystartuje sześciu Polaków. Biało-czerwoni stracili po 67. Turnieju Czterech Skoczni jedno miejsce. Ze składu wypadł więc Aleksander Zniszczoł, który wróci do rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym. O jak najwyższe lokaty walczyć będą we Włoszech Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jakub Wolny.

Plan transmisji zawodów Predazzo:
Sobota: konkurs indywidualny (15:30 TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja oraz od 15:50 w TVP1)
Niedziela: konkurs indywidualny (16:25 TVP1, SPORT.TVP.PL, aplikacja oraz od 17:00 w TVP Sport)

Zawody skomentują Przemysław Babiarz i Rafał Kot.

Pogoda w Predazzo (fot. weather.com)
Puchar Świata w Predazzo. Stefan Hula: ostatnie starty były frustrujące
Puchar Świata w Predazzo. Dawid Kubacki: czarne kombinezony? Sprzęt sam nie poleci
"Okiem redakcji". MŚ nadrzędnym celem. Duże wyzwanie Horngachera

podobne informacje

PŚ w skokach: Ryoyu Kobayashi zarobił najwięcej. Polacy w czołówce

Predazzo: "drużynówki" byłyby polskie. Powrót na szczyt

PŚ w Predazzo: Dawid Kubacki odniósł pierwszy triumf w karierze. Ryoyu Kobayashi poza podium

Niebezpiecznie w Predazzo. Kwalifikacje odwołane