tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Włoskie media: Krzysztof Piątek może zastąpić Mauro Icardiego

Nie wiadomo, czy Mauro Icardi w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem Interu. Argentyńczyk wciąż nie porozumiał się z klubem w sprawie nowego kontraktu, a poważnie interesują się nim wielkie zespoły. Jak przekonuje "Corriere dello Sport", mediolańczycy mają już przygotowany "plan B" w razie odejścia napastnika. Miałby go zastąpić Krzysztof Piątek.
Krzysztof Piątek wzbudza zainteresowanie najlepszych europejskich klubów (fot. Getty Images)

Piątek na językach. Monchi: silny, ale w Genoi

W obecnym kontrakcie Icardiego wpisana jest klauzula w wysokości 110 milionów euro. Negocjacje dotyczące przedłużenia umowy z Interem przedłużają się. Ostatnio Wanda Nara – menadżer i życiowa partnerka zawodnika – przyznała, że Argentyńczyk może opuścić klub.

Mauro Icardi niebawem może odejść z Interu (fot. Getty Images) Według "Corriere dello Sport", pieniądze uzyskane z ewentualnej sprzedaży Icardiego zostaną natychmiast przeznaczone na nowego snajpera. Dziennik wskazuje na trzy opcje, a pierwszą z nich ma być Piątek. Polak miałby kosztować około 60 milionów euro.

Gdyby Interowi nie udało się pozyskać napastnika Genoi, w dalszej kolejności na liście znajdują się Timo Werner z RB Lipsk oraz Rodrigo z Valencii.

To kolejny sygnał o zainteresowaniu Piątkiem ze strony wielkich klubów. Ostatnio informowano, że polskiego napastnika obserwują m.in. Real Madryt i Barcelona.

Włoski weekend w TVP Sport. Polacy walczą o Coppa Italia

podobne informacje

Cesare Prandelli chwali Krzysztofa Piątka: to piłkarz kompletny

Piątek krok od Milanu. Znamy datę transferu

Media: Krzysztof Piątek złoży podpis na kontrakcie z AC Milan

Krzysztof Piątek królem włoskich mediów. "Transfer idealny"