tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piłka ręczna, mecz towarzyski Szwajcaria – Polska w Internecie [TRANSMISJA]

Polscy piłkarze ręczni kończą trwający od końca grudnia maraton meczów kontrolnych. Po towarzyskim turnieju w Opolu i rywalizacji w hiszpańskiej Palencii, biało-czerwoni zmierzą się w piątek i sobotę ze Szwajcarami. Będą to ostatnie testy przed kwietniowym dwumeczem eliminacji ME 2020 z Niemcami. Transmisja obu spotkań w Internecie.
Arkadiusz Moryto (fot. RFEBM/Alvaro Bermejo)

Trener i zawodnicy po występie w Hiszpanii: młodzi dostaną szansę, tylko...

Pięć meczów w dziewięć dni, podróż na drugi koniec Europy, a potem powrót do kraju, krótki odpoczynek i kolejny wylot, tym razem do Zurychu – ostatnie dni są dla Piotra Przybeckiego i jego zawodników wyjątkowo intensywne. Kadra ma za sobą przyzwoitą grę w Opolu i dobre występy przeciwko wymagającym rywalom w Hiszpanii. A to wszystko w mocno przebudowanym składzie.

Piotr Przybecki pod wrażeniem gry w obronie. "Widzę ogromne zaangażowanie chłopaków" Młodzież napiera

Problemy zdrowotne, które na finiszu roku dotknęły sporą grupę zawodników sprawiły, że Przybecki musiał postawić na młodzież. Ta nie spękała – z dobrej strony w Palencii pokazał się 20-letni lewy rozgrywający Damian Przytuła, nieźle wypadli też skrzydłowy Piotr Jarosiewicz i obrotowy Paweł Salacz. I choć kadra wygrała w tym czasie tylko jeden mecz – i to z przeciętnymi Saudyjczykami – to Przybecki mógł być zadowolony.

Z jednej strony sprawia to mały ból głowy, a z drugiej bardzo fajnie – pojawiły się alternatywy i jest dużo do myślenia. Paru chłopaków swoim zaangażowaniem, podejściem, sercem i współpracą na boisku pokazało, że wcale nie będzie łatwo ich przeskoczyćmówił po powrocie do kraju.

Kadra ostatnie dni spędziła w Warszawie. Tam trenowała, głównie grę w ataku pozycyjnym, bo to wciąż największa bolączka zespołu. We wcześniejszych meczach były jednak fragmenty pozytywne – znów często gramy z kołem, chętnie korzystamy ze skrzydłowych. – Myślę, że niektórzy z nas nawet nie spodziewali się takich przebojowych akcji reprezentacji Polski. W niektórych momentach naprawdę mogliśmy być z tej gry zadowolenioceniał Kamil Syprzak.

Kamil Syprzak po turnieju w Hiszpanii: momentami gramy... przebojowo Osłabienia po obu stronach

27-letni obrotowy, tak jak i skrzydłowi Jan Czuwara i Arkadiusz Moryto oraz bramkarz Mateusz Kornecki byli w ostatnich dniach najlepszymi graczami wśród biało-czerwonych. Tego ostatniego w dwumeczu ze Szwajcarami na nieszczęście jednak zabraknie – wszystko przez przeziębienie, z którym zresztą walczyło też kilku innych kadrowiczów.

W związku z chorobą Korneckiego, Przybecki do Szwajcarii zabrał pozostałych 18 graczy. Rywale, którzy po latach zapaści coraz głośniej dobijają się do europejskiej pierwszej ligi (niedawno postraszyli Chorwatów i pokonali Serbów), też wystąpią jednak w przebudowanym składzie.

Zabraknie przede wszystkim Andy'ego Schmida, kapitana i jednego z czołowych playmakerów świata. Ci, którzy wybiegną na boisko w Zug nie są jednak ułomkami – w kadrze Helwetów znaleźli się m.in. bramkarz Montpellier Nikola Portner, potężny rozgrywający Wetzlar Lenny Rubin (odkrycie tego sezonu Bundesligi), obrotowy Lukas Meister, który wkrótce trafi do Minden i... były młodzieżowy reprezentant Polski, urodzony w Szwajcarii Roman Sidorowicz.

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30. W sobotę, w rewanżu, obie drużyny zmierzą się o godz. 18:00. Transmisję z obu meczów przeprowadzi oficjalny kanał szwajcarskiej federacji piłki ręcznej. Będzie ją można znaleźć pod tym LINKIEM.

Czytaj więcej:
Startują MŚ 2019 piłkarzy ręcznych. Pierwsze od 14 lat bez Polaków...
MŚ 2019: spacerki na początek. Niemcy i Duńczycy rozbili rywali
Mariusz Jurkiewicz odchodzi z VIVE. Z Kielc przeniesie się do Gdańska

Młoda kadra szuka lidera. "Kilku chłopaków pokazało serce i charakter"
Arkadiusz Moryto: mamy potencjał! Nie wiedziałem, że możemy tak grać
Piłka ręczna, turniej towarzyski (Palencia): Polska – Arabia Saudyjska [SKRÓT]
Piłka ręczna, turniej towarzyski (Palencia): Polska – Hiszpania [SKRÓT]
Piłka ręczna, turniej mężczyzn (Palencia): Polska – Białoruś [SKRÓT]

podobne informacje

Sala tortur, burza i król. Co łączy świeczki i MŚ 2009 w Chorwacji?

Minister obrony narodowej. Jak Szmal zatrzymał Rosjan i... pił alkohol

Koszmarny lot po... medal. Krzyki Wenty i modlitwy Tłuczyńskiego. Tak zaczęły się MŚ w 2009 roku

Media: Kamil Syprzak w Montpellier HB. Potwierdzenie pod koniec stycznia