23 Allaedine Berrached 3 3 1
16 Anadin Suljakovic
93 Hamdi Ayed 1 1 1

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: ulegli Gwardii Opole, a pokonali... wicemistrza z 2015 roku

Kilka dni temu sparowali ze Stalą Mielec i Gwardią Opole, a w piątek pokonali wicemistrzów świata z 2015 roku i ćwierćfinalistę sprzed dwóch lat, Katar. Już drugiego dnia mistrzostw świata 2019 piłkarze ręczni reprezentacji Angoli sprawili sensację, którą trudno będzie pobić do końca turnieju.
Reprezentanci Angoli sprawili w piątek potężną sensację (fot. PAP/EPA)

MŚ 2019: spacerki na początek. Niemcy i Duńczycy rozbili rywali

Przed startem meczu szans na zwycięstwo nie dawał zawodnikom z Afryki praktycznie nikt. Trudno było jednak o inne przewidywania, skoro spotykały się kolejno ostatnia drużyna poprzednich mistrzostw i ćwierćfinalista tamtego turnieju, który w 1/8 finału pokonał wtedy ówczesnych mistrzów Europy Niemców.

Od tego czasu w składzie Katarczyków nie doszło do większych zmian. O sile drużyny wciąż stanowią "farbowane lisy" i choć zespół w ostatnich miesiącach nie grał już tak dobrze, to przed piątkowym meczem nie miało to znaczenia – na tle Angoli i tak był faworytem.

Od startu gry to jednak rywale nadawali ton. Katarczycy pierwsze prowadzenie uzyskali w 2. minucie, a na kolejne (zarazem ostatnie) czekali do 57. minuty. Jeszcze 30 sekund przed końcem prowadzili 23:22, ale i tak przegrali – gola na wagę triumfu rzucił sekundę przed syreną Claudio Chicola.

Katarczycy tragicznie wypadli w piątek w ofensywie. W pierwszej połowie rzucili rywalom tylko osiem goli, grając na skuteczności rzędu 27 procent. Po przerwie poprawili nieco statystyki, ale nie na tyle, by zwyciężyć.

Wśród ich rywali bohaterami zostali bramkarz Giovany Muachissengue (18 interwencji, 45-procentowa skuteczność!) oraz Rome Hebo, który rzucił siedem goli.

Po piątkowej porażce szanse Katarczyków na awans do drugiej fazy mistrzostw poważnie zmalały. Niezależnie od wyników kolejnych meczów, dla reprezentantów Angoli te mistrzostwa to już sukces. A pomyśleć, że kilka dni temu przegrali z osłabioną brakiem kadrowiczów Gwardią Opole...

Startują MŚ 2019 piłkarzy ręcznych. Pierwsze od 14 lat bez Polaków...