tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Były kapitan Mathieu Flamini Arsenalu wspiera Wisłę. "To historyczny klub"

Sytuacja Wisły Kraków pozostaje bardzo zła. Małopolski klub wciąż nie uzyskał licencji na grę w wiosennej rundzie Ekstraklasy. Sprawa zespołu porusza także poza granicami Polski, co udowodnił były piłkarz między innymi Arsenalu i Milanu Mathieu Flamini.
Marcin Wasilewski, zespół Wisły Kraków i Mathieu Flamini (fot. Getty Images/PAP)

Kibice wsparli Wisłę Kraków. "Po pięć tysięcy na głowę"

Flamini obecnie jest zawodnikiem Getafe (w tym sezonie zagrał tylko siedem minut w La Lidze), ale śledzi także sytuację w innych krajach. Francuz czuje się związany z Wisłą poprzez swojego przyjaciela Jarosława Królewskiego, czyli biznesmena zaangażowanego w pomoc krakowskiemu klubowi (będzie gościć w "Sportowym wieczorze" w sobotę i najbliższym "Stanie futbolu", transmisja w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej).

(fot. Twitter/mathieuflamini)

Flamini podobnie jak Królewski poza futbolem zajmuje się także biznesem. Francuz jeszcze jako zawodnik Arsenalu zainwestował w firmę zajmującą się biopaliwami, jej wartość skoczyła, a zawodnik mógł się utrzymywać tylko z jej działalności (według niektórych szacunków jej wartość może sięgnąć w przyszłości nawet 20 miliardów dolarów).

"Przesyłam pełne wsparcie mojemu przyjacielowi Jarosławowi Królewskiemu i wszystkich ludziom i kibicom walczącym o uratowanie tak historycznego klubu jak Wisła" – napisał na Twitterze zawodnik.

Ekstraklasa. Wisła Kraków z Kubą Błaszczykowskim wróciła do treningów

podobne informacje

Miliardy na koncie i gra za "grosze". Wyjątkowy gracz Getafe

Nadal w Londynie. Flamini znalazł nowy klub

Media: nowy defensywny pomocnik od środy w Arsenalu

Flamini wygrał derby. Polacy nie zatrzymali United