tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Azji: Chiny i Korea Południowa pewne gry w 1/8 finału

Prowadzone przez słynnego włoskiego trenera Marcello Lippiego Chiny oraz Korea Południowa są kolejnymi drużynami, które zapewniły sobie awans do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Azji. Turniej odbywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Wu Xi (fot. Getty Images)

Liga Mistrzów: Bayern bez kluczowego zawodnika na Liverpool

Chińczycy pokonali w piątkowym meczu grupy C Filipiny 3:0. Na ławce trenerskiej pokonanego zespołu również zasiada znany szkoleniowiec – Szwed Sven-Goran Eriksson.

W innym spotkaniu tej grupy Korea Południowa – prowadzona z kolei przez byłego selekcjonera Portugalczyków Paulo Bento – wygrała z Kirgistanem 1:0. Po dwóch kolejkach ma sześć punktów, podobnie jak Chiny. Filipiny i Kirgistan pozostają z zerowym dorobkiem.

Dzień wcześniej jako pierwsza udział w 1/8 finału zapewniła sobie występująca w grupie B Jordania. W czwartkowym meczu pokonała Syrię 2:0 i po dwóch spotkaniach ma komplet punktów. W piątek pierwsze zwycięstwo w tej grupie odniosła Australia. Broniąca tytułu drużyna, która kilka dni wcześniej sensacyjnie uległa Jordanii 0:1, tym razem nie miała problemów z Palestyną, wygrywając 3:0.

Turniej z udziałem 24 zespołów podzielonych na sześć grup potrwa do 1 lutego. Mecze rozgrywane są na ośmiu stadionach w czterech miastach – Abu Zabi, Dubaju, Al Ain i Szardży. Awans do 1/8 finału wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy plus cztery z najlepszym bilansem z trzecich lokat. Cztery lata temu w finale Australia, będąca gospodarzem mistrzostw, pokonała po dogrywce Koreę Południową 2:1. Wówczas w imprezie brało udział 16 zespołów.

podobne informacje

Puchar Azji: wyłoniono wszystkich uczestników 1/8 finału

Puchar Azji: obrońca trofeum w kolejnej fazie rozgrywek

Puchar Azji: kolejne zespoły z pewnym awansem do 1/8 finału

Puchar Azji: Jordania pierwszą drużyną pewną awansu do 1/8 finału