{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Aktywny początek okna transferowego. El Haddadi i Maximilian Woeber w Sevilli

Trzecia w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy Sevilla pozyskała w piątek dwóch piłkarzy. Z Barcelony sprowadziła napastnika Munira El Haddadiego, a z Ajaksu Amsterdam obrońcę reprezentacji Austrii Maximiliana Woebera.
Następny po Cristiano Ronaldo. Juventus chce kolejną gwiazdę Realu Madryt
23-letni El Haddadi, który rozegrał dotychczas jeden mecz w reprezentacji Hiszpanii, wystąpił łącznie w 56 spotkaniach Barcelony i strzelił 12 goli (licząc wszystkie rozgrywki).
W dwóch poprzednich sezonach był wypożyczany – najpierw do Valencii (sześć goli w lidze), a później do Alaves (dziesięć bramek w lidze). Jego umowa z Barcelona wygasała na koniec obecnego sezonu, co miało wpływ na wysokość transferu – ok. miliona euro.
Również w piątek Sevilla poinformowała o pozyskaniu z Ajaksu za 10,5 mln euro Woebera. To czwarty najdroższy transfer w historii austriackiego futbolu.
20-letni obrońca wystąpił dotychczas trzy razy w reprezentacji Austrii, która będzie rywalem Polski w rozpoczynających się w marcu eliminacjach mistrzostw Europy.