Krzysztof Piątek nie jest jedynym polskim napastnikiem z Serie A, który wkrótce może zmienić barwy klubowe. To samo tyczy się Mariusza Stepińskiego z Chievo Werona. Według "La Gazzetta dello Sport" usługami 23-latka poważnie zainteresowana jest bowiem Parma.
Parma aktywnie rozpoczęła zimowe okienko transferowe, pozyskując Słowaka Juraja Kuckę z Trabzonsporu. Działacze nie zamierzają jednak kończyć na ściągnięciu pomocnika, wciąż szukają napastnika, a tutaj sporym zainteresowaniem cieszy się właśnie nazwisko Stępińskiego.
W Weronie chcą uzyskać za 23-latka około pięciu milionów euro. Według "La Gazzetta dello Sport" zdaniem działaczy Parmy ta kwota jest zbyt wygórowana, ale nie zamierzają rezygnować ze starań o napastnika.
Z kolei znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował, że kwestią, w której kluby nie mogą się zgodzić, jest również czas transferu. Chievo wolałoby zachować Stępińskiego u siebie do czerwca, z kolei Parma chciałaby mieć go w swoich szeregach już w styczniu.
Stępiński w ostatnich miesiącach nie radzi sobie najlepiej. W tym sezonie rozegrał osiemnaście meczów w Serie A (trzynaście w pierwszym składzie), ale strzelił tylko cztery gole. Ostatniego właśnie w meczu z Parmą.