tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner. Czterdziestolatek w formie. "Rywal walczył jak ciepła klucha"

W grudniu skończył 40 lat, a w nocy z soboty na niedzielę bez najmniejszych kłopotów pokonał jedenaście lat młodszego rywala. Manny Pacquiao wypunktował Adriena Bronera i niewykluczone, że w kolejnej walce po raz drugi w karierze skrzyżuje rękawice z Floydem Mayweatherem.
Manny Pacquiao (fot. Getty Images)

SZPILKA PRZYJMUJE WYZWANIE WACHA! "PRZEGRANY NIECH BOKSUJE ZA DARMO"

Dla "Pac Mana" to była już 70. walka w karierze i 61. zwycięstwo. Filipińczyk ani przez moment nie był zagrożony w starciu z Bronerem. – Bardzo inspirująca historia, Manny pokazał, że jak się dba o siebie, to nawet w tak podeszłym jak na sportowca wieku można osiągać sukcesy i z łatwością pokonywać młodszych rywali – przyznała mistrzyni świata Ewa Piątkowska, która wraz z Maciejem Sulęckim była gościem TVP Sport przy okazji pojedynku w Las Vegas.

Piątkowska oraz Sulęcki byli mocno zniesmaczeni postawą Bronera. Zarówno w trakcie walki jak i po, gdy w wywiadzie przyznał, że to on wygrał.

Przeszedł koło walki, a po tym co powiedział jest dla mnie rozkapryszoną smarkulą. Jego zachowanie było żenujące. W ogóle nie podejmował ryzyka, walczył jak ciepła klucha i na koniec jak panienka użalał się nad sobą – zaznaczył Sulęcki. – Bardzo mnie zawiódł. Nawet w ostatniej rundzie, gdy wiedział, że przegrywa i potrzebuje nokautu zrobił mniej, niż Badou Jack z rozciętym czołem w ostatniej rundzie swojej walki. Moim zdaniem przyszłość Bronera jest w więzieniu. Cały czas pakuje się w kłopoty, charakteru już nie zmieni, a do boksu nie ma serca – dodała Piątkowska.

A jaka przyszłość czeka Pacquiao? Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach dojdzie do rewanżu z Mayweatherem. Filipińczyk w rozmowie na ringu wyraził gotowość do tego starcia, ale Amerykanin zbył to milczeniem.

Floyd pewnie poczeka na wyniki pay-per-view i dopiero podejmie decyzję. Z kolei dla Pacquiao to byłby dobry kierunek, bezpieczny, bo nawet jakby przegrał, to nie groziłby mu nokaut. Moim zdaniem już ich pierwsza walka była o wiele lat za późno, ale pewnie kibice chętnie by zobaczyli, czy Manny może być tym pierwszym, który wygra z Mayweatherem.

Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner. Sulęcki: Broner to rozkapryszona smarkula
Dla osób o mocnych nerwach! Zakrwawiony Badou Jack vs Marcus Browne [wideo, transmisja]
Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner. Końcówka pojedynku [WIDEO]

podobne informacje

Paweł Gasser, prawa ręka Fiodora Łapina: wojownik zawsze będzie walczył

Mistrz pozostał mistrzem. Świetna walka Pacquiao

Histeria żony, nos Gortata. Oto wybryk natury…

Najpierw "Problem", potem napad na bokserski bank