Półfinał Puchar Włoch: mecz AC Milan – Lazio Rzym w Telewizji Polskiej [transmisja, na żywo, gdzie oglądać]

Gdzie oglądać półfinały Pucharu Włoch? Tylko w TVP! Transmisje z półfinałowych dwumeczów AC Milan z Lazio i Fiorentiny z Atalantą w TVP Sport oraz online na stronie SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Krzysztof Piątek (AC Milan) będzie miał okazja do strzelenia kolejnych bramek w Pucharze Włoch (w sumie osiem trafień, w tym dwa dla AC Milan).
Krzysztof Piątek strzelił dwa gole w meczu Pucharu Włoch z Napoli (fot. Getty)

Krzysztof Piątek i kolejny gol dla AC Milan. "Dla niego to jak praca na poczcie"

Na zakończenie ćwierćfinałów Coppa Italia nie zabrakło emocji. Po 90 minutach spotkania Interu z Lazio był bezbramkowy remis. Dopiero w drugiej połowie dogrywki Ciro Immobile umieścił piłkę w siatce. Wydawało się, że Lazio zamelduje się w półfinale po 120 minutach, ale w ostatniej akcji sędzia podyktował rzut karny za faul Sergeja Milinkovicia-Savicia na Rosario Abisso. Jedenastkę wykorzystał Mauro Icardi. W serii rzutów karnych lepsi byli rzymianie, którzy wygrali 4:3 i awansowali do półfinału.

W nim zagrają z Milanem, który na San Siro wyeliminował Napoli, wygrywając 2:0. Bohaterem spotkania był Krzysztof Piątek, który strzelił oba gole. Polski napastnik kilka dni wcześniej trafił do zespołu Gennaro Gattuso z Genoi.

Szansę na trofeum ma też Atalanta. Klub z Bergamo w ćwierćfinale sensacyjnie pokonał 3:0 broniący tytułu Juventus. Liderzy Serie A tym samym po raz pierwszy od pięciu lat nie zagrają w finale rozgrywek. Rywalem Atalanty będzie Fiorentina, która upokorzyła Romę, triumfując aż 7:1.

W półfinałach rywalizacja odbywać będzie się systemem mecz i rewanż. Zwycięzcy każdej z par awansują do finału. Pierwsze spotkania zaplanowano na 27 lutego, a rewanże na 24 kwietnia. Zdobywcę Pucharu Włoch poznamy 15 maja. Transmisje półfinałów i finału w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Półfinały Pucharu Włoch 2018/19:

26 lutego, 21:00: Lazio Rzym – AC Milan
27 lutego, 21:00: Fiorentina – Atalanta Bergamo

Daty i godziny meczów rewanżowych nie są jeszcze znane.

Puchar Włoch, ćwierćfinał: Inter Mediolan – Lazio Rzym 1:1 (skrót)
Puchar Włoch, półfinał: Atalanta – Juventus 3:0. Wojciech Szczęsny z bagażem goli (skrót)