0
3
3

Sassuolo – Juventus 0:3. Elektryczny Wojciech Szczęsny [SKRÓT]

Do jedenastu punktów zwiększyła się przewaga Juventusu nad Napoli po 23 kolejkach Serie A. Po sobotnim remisie Napoli (0:0 z Fiorentiną), Juventus w niedzielę pokonał na wyjeździe Sassuolo 3:0 (1:0). Bramki zdobyli Sami Khedira, Cristiano Ronaldo oraz Emre Can.
Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images)

VIERI CHWALI PIĄTKA. "MILAN ZNALAZŁ WIELKIEGO NAPASTNIKA"

Nie wszyscy kibice zdążyli zasiąść na trybunach, a gospodarze już w 3. minucie mogli cieszyć się z prowadzenia. Duży błąd Daniele Ruganiego wykorzystał Filip Djuricić, który w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym przewrócił się w polu karnym. Polak najpierw dotknął piłkę, potem nogi rywale, ale sędzie po wideoweryfikacji nie podyktował rzutu karnego.

Po nie najlepszym początku Juventus w kolejnych minutach również nie zachwycał, ale na przerwę zszedł z golem zapasu. Źle wybitą piłkę przez bramkarza Sassuolo przechwycił Cristiano Ronaldo, ze strzałem Portugalczyka Andrea Consigli jeszcze sobie poradził, ale przy dobitce Samiego Khediry nie miał żadnych szans.

Drugą połowę goście zaczęli znacznie lepiej. Najpierw jednak znakomitej sytuacji nie wykorzystał Mario Mandzukić, a potem Ronaldo pokonał Consigliego, ale po minimalnym spalonym. I gdy wydawało się, że drugie trafienie dla Juventusu to kwestia czasu, błąd Szczęsnego o mało nie kosztował Starą Damę utratę gola. Polak opuścił pole karne, skiksował, ale na jego szczęście Domenico Berardi z kilkudziesięciu metrów nie trafił w pustą bramkę.

To, co nie udało się Berardiemu, udało Ronaldo. W 70. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Miralem Pjanić, a Consigliego uprzedził Ronaldo. Dla CR7 to 18. gol w sezonie. Portugalczyk w końcówce spotkania dorzucił jeszcze asystę, a wynik meczu ustalił Emre Can.