0
3
3

Skromne zwycięstwo Legii Warszawa. Bohaterem Artur Jędrzejczyk

Legia Warszawa dobrze rozpoczęła rok 2019 w Lotto Ekstraklasie. W 21. kolejce zespół Ricardo Sa Pinto wygrał na wyjeździe z Wisłą Płock 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę zdobył Artur Jędrzejczyk.
Angel Garcia Cabezali i Adam Dźwigała (fot. PAP)

Zaczęli znakomicie goście, którzy w 37 sekundzie spotkania stworzyli niesamowitą sytuację. Akcja rozpoczęła się od Sebastiana Szymańskiego, który idealnie podał do wybiegającego na czystą pozycję Marko Vesovica; Czarnogórzec zagrał z kolei do Sandro Kulenovica, który nie wykorzystał okazji.

Wynik goście mogli zmienić także w 16. minucie. Po akcji przyjezdnych i wrzucie Andre Martinsa w słupek trafił Vesovic. Pierwszą sytuację płocczanie stworzyli w 21. min. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Dominika Furmana piłka poszybowała wprost pod nogi Adama Dźwigały, który strzelił prosto w Radosława Majeckiego.

Wisła próbowała stworzyć dogodne sytuacje, ale to Legia w 33. min miała swoją kolejną szansę. Rzut rożny egzekwował Szymański, piłka idealnie odnalazła przy słupku Cafu, ale zawodnik nie zdołał oddać strzału. Legia poczynała sobie coraz śmielej, ale Wisła nieźle grała w obronie, nie dopuszczając do zmiany wyniku.

Po przerwie Wisła rzuciła się do ataku, zepchnęła rywali do obrony, ale nie potrafiła zaskoczyć zawodników Legii. W 54. min Giorgi Merebaszwili oddał celny strzał, Majecki z trudem wybił piłkę nad poprzeczkę.

Kolejne minuty należały do Legii. W 60. z mocnym uderzeniem Vesovica poradził sobie Thomas Daehne, a w 63. zabrakło celności Kulenovicowi. Wreszcie w 65. min goście zdobyli gola. Po rzucie rożnym wykonanym przez Szymańskiego, piłka spadła na głowę Jędrzejczyka, który wpakował ją do siatki.

Ostatnie dziesięć minut spotkania to liczne akcje z obu stron, jednak nie kończone celnymi strzałami. Mecz robił się coraz ciekawszy, Wisła próbowała doprowadzić do wyrównania, ale w zespole nie było zawodnika, który pociągnąłby zespół do skuteczniejszej gry.

W doliczonym czasie gospodarze ruszyli do ataku, ale nie wystarczyło czasu, by zmienić rezultat spotkania. W 90. minucie pod bramką gości znalazł się nawet Thomas Daehne, a ostatnią akcję meczu zmarnował Furman.

Jan Bednarek [Southampton]: nie fruwam w obłokach [wideo]