tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piłkarskie MŚ do lat 20: sto dni do turnieju w Polsce

Sto dni pozostało do rozpoczęcia w Polsce piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Turniej z udziałem 24 drużyn odbędzie się w sześciu miastach. Areną meczu otwarcia i finału będzie stadion Widzewa w Łodzi. Losowanie grup zaplanowano na 24 lutego w Gdyni.
JACEK MAGIERA (FOT. GETTY IMAGES)

MŚ U20 coraz bliżej. Jacek Magiera: gramy o jak najlepszy wynik

Największa na świecie juniorska impreza piłkarska rozpocznie się 23 maja – wówczas na stadionach w Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy i Lublinie zostaną rozegrane pierwsze spotkania. Dzień później do gry włączą się Tychy oraz Bielsko-Biała. Centrum turnieju będzie Łódź. Na stadionie Widzewa odbędzie się w sumie 10 meczów, m.in. wszystkie trzy spotkania grupowe Polaków, prowadzonych przez trenera Jacka Magierę.

Faza grupowa potrwa do 31 maja i po dwóch dniach odpoczynku 16 najlepszych zespołów przystąpi do rywalizacji w 1/8 finału (2-4 czerwca). Ćwierćfinały zaplanowano na 7-8 czerwca w Łodzi, Gdyni, Tychach i Bielsku-Białej, a półfinały – 11 czerwca w Lublinie i Gdyni. Turniej zakończy się 15 czerwca meczem finałowym w Łodzi, a dzień wcześniej w Gdyni odbędzie się spotkanie o trzecie miejsce.

Szczerze mówiąc, nie mogę się już doczekać początku tej imprezy (...). Cieszę się, że to właśnie u nas, na turnieju Polska 2019, narodzą się nowe gwiazdy piłki. Bo te turnieje zawsze takie kreują, nie inaczej będzie tym razem. Zobaczymy tu kilku piłkarzy, których potem będziemy oklaskiwać w wielkich klubach – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Format turnieju jest taki sam jak seniorskich mistrzostw Europy, czyli sześć grup po cztery drużyny. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze z grup i cztery najlepsze z trzecich miejsc. W połowie grudnia FIFA zaprezentowała oficjalny logotyp mistrzostw, Jego głównym motywem jest rozkwitający krokus, a można znaleźć też nawiązanie m.in. do polskich barw narodowych. Ceremonia losowania grup odbędzie się 24 lutego w Gdyni, a wkrótce potem zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na stronie FIFA.

Polska jako gospodarz nie musiała grać w eliminacjach. Kibice zobaczą łącznie sześć drużyn z Europy, po cztery z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i strefy CONCACAF (państwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów) oraz dwie z Oceanii.

"Projekt: Lewy". Robert Lewandowski wspomina współpracę z Juergenem Kloppem

podobne informacje

MŚ U20 2019: zobacz terminarz Polaków i logo [WIDEO]

Kolidujące terminy el. Euro 2020, ME U21 i MŚ U20. Jerzy Brzęczek, Czesław Michniewicz i Jacek Magiera muszą się dogadać

Piłkarskie MŚ U20: losowanie finałowego turnieju 24 lutego w Gdyni

MŚ U20: tytuł dla reprezentacji Anglii!