tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zdumiewające informacje. Wielkie serce Fury'ego

Prawdziwy mistrz ludu, choć bez korony. Tyson Fury w grudniu ubiegłego roku zremisował z Deontayem Wilderem i zdołał odzyskać tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Powrót do znakomitej formy "Króla Cyganów" był imponujący, ale na jeszcze większe słowa uznania zasługuje charytatywny gest 30–latka. Brytyjski The Sun informuje, że olbrzym przekazał całą wypłatę z morderczego pojedynku na cele charytatywne. Mowa o sumie 10 milionów dolarów!
Tyson Fury (fot. Getty)

"DIABLO" CHCE KONFRONTACJI ZE SZPILKĄ. "ZOSTAŁ OŚMIESZONY, A POWINIEN PRZEPROSIĆ"

Fury powrócił między liny w grudniu pojedynkiem w Los Angeles. Na szczyt królewskiej kategorii wagowej próbował wejść ponownie po ponad trzech latach. Po sensacyjnym pokonaniu Władimira Kliczki zmagał się z depresją i uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Za konfrontację z Wilderem zarobił 10 milionów dolarów i całą wypłatę przekazał fundacjom charytatywnym.

Owszem, całą kasę oddałem na cele dobroczynne, ale nie chcę o tym mówić. Nie robię tego po to, by być klepanym po plecach. Chcę pomagać potrzebującym i nie oczekuję niczego w zamian. Nie chcę być nazywanym "dobrym" na wyrost. Chcę oddawać pieniądze biednym, budować domy dla bezdomnych – powiedział.

Według doniesień medialnych prawdopodobnie 18 maja Fury z Wilderem skrzyżują pięści po raz drugi. Podczas pierwszej potyczki kolos dwukrotnie lądował na macie ringu, w niezwykły sposób uporał się z tarapatami w ostatniej dwunastej rundzie.

Kownacki kontra Wilder? Polak coraz bliższy walki o tytuł
Fiodor Łapin o Adamie Kownackim: nie można powiedzieć, że nie jest atletą
Walka o tytuł dla Adama Kownackiego? Masternak: to byłaby piękna noc dla boksu
Adam Kownacki w drodze po tytuł. "Wszystko jak w filmie"

podobne informacje

Tyson Fury zarobi fortunę za rewanż z Deontayem Wilderem

Tyson Fury wspiera niepełnosprawnych sportowców

Nagrody "Biblii boksu". Usyk pięściarzem roku

Sensacyjny powrót Władimira Kliczki? "Czuje, że pokonałby każdego w dywizji"