tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

F1: Williams pokaże barwy nowego bolidu. Robert Kubica gościem prezentacji

Williams Racing zaprezentuje w poniedziałek w swojej siedzibie w Grove bolid na nowy sezon Formuły 1. Zasiądzie w nim Robert Kubica, który w tym roku wróci do rywalizacji po dziewięciu latach przerwy.
Robert Kubica będzie kierowcą Williamsa (fot. Getty)

Robert Kubica wspomina wypadek: wcześniej byłem maszyną

Prezentacja rozpocznie się około godziny 16:00 i wezmą w niej udział obaj kierowcy, którzy w nowym roku zasiądą ze sterami bolidu – Robert Kubica i Brytyjczyk George Russell. Nie zabraknie też szefowej zespołu, Claire Williams.

Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie nie tylko pojazd i jego malowanie. Zespół ma również podać nazwę nowego sponsora tytularnego. Ze wstępnych informacji wynika, że będzie nim brytyjska firma telekomunikacyjna ROKiT, która zajmuje się m.in. Houston Rockets, zespołem grającym w lidze NBA. Finansowe wsparcie ekipie z Grove ma zapewnić też PKN Orlen. Znaczniki z nazwą polskiego koncernu pojawią się na lusterkach, wlocie powietrza i nosie bolidu.

– Postaramy się, by samochód na nowy sezon był lepszy, niż ten w poprzednim. Formuła 1 to sport zespołowy. Ostatni sezon nie był łatwy dla Williamsa. Zmieniły się regulaminy, zmieniają się konstrukcje. Może dojść do pewnych przetasowań, które pozwolą nam na powrót do rywalizacji – przyznał Kubica w rozmowie z Angeliką Sitek z TVP 3 Katowice.

Pierwsze testy Roberta Kubicy coraz bliżej. Williams pokaże nowe malowanie Polski kierowca do rywalizacji w Formule 1 wróci po dziewięciu latach przerwy. W lutym 2011 roku podczas rajdu samochodowego Ronde di Andora doznał wypadku, który wykluczył do ze startów w F1. W ostatnich latach pełnił funkcje kierowcy testowego i rozwojowego. W listopadzie został natomiast przedstawiony jako kierowca wyścigowy zespołu Williams na sezon 2019.

– W pewnym stopniu czuję się jak debiutant. Dużym plusem i różnicą jest to, że ja już w tej serii się ścigałem. Wiem, co potrzeba. Nie ma sensu za dużo myśleć, to nic nie zmieni. Trzeba się skoncentrować na pracy, być zdeterminowanym – przyznał w rozmowie z Janem Piasecki z TVP Sport.

Pierwszy wyścig tegorocznego cyklu zostanie rozegrany 17 marca na torze w australijskim Melbourne. Wcześniej w tym samym miejscu odbędą się sesje treningowe. Pierwsza będzie trwała od 18 do 21 lutego, a drugą zaplanowano na 26 lutego – 1 marca. 18 lutego w Barcelonie rozegrane zostaną testy.

Robert Kubica zdradził cel na nowy sezon Formuły 1. "To będzie trudniejsze niż powrót"
Kubica: w przeciwieństwie do debiutantów ja w F1 już jeździłem
Robert Kubica: najtrudniejsze w Formule 1, to w niej zostać!

podobne informacje

Formuła 1: kalendarz i obsada zespołów na sezon 2019

Robert Kubica w F1. Williams zaprezentował nowe barwy bolidu [WIDEO]

Formuła 1. FIA przedstawiła ostateczną listę startową na sezon 2019

Robert Kubica wspomina wypadek. "Tamta kraksa mnie zmieniła. Wcześniej byłem maszyną"