tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pomoc, głowa, szansa. Klucze Sulęckiego

Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO) wkracza w kluczowy etap przygotowań przed jedną z najważniejszych walk w zawodowej karierze. 15 marca w Filadelfii "Striczu" zmierzy się z lokalnym bohaterem, Gabrielem Rosado (24-11-1, 14 KO). Od wyniku tej rywalizacji zależy sportowa przyszłość, a na horyzoncie pojawiają się kolejne wielkie pojedynki w Stanach Zjednoczonych. Na sukces 29-latka pracuje sztab ludzi. Transmisja w TVP Sport.
Maciej Sulęcki, Daniel Jacobs, Gabriel Rosado (fot. Getty/TVP Sport)

"CZARNA POLSKA" WE ŚNIE

Polak będzie częścią dużej imprezy w mieście kultowej postaci filmowej Rocky'ego. Główną atrakcją wieczoru będzie starcie o mistrzostwo świata IBF w kategorii super piórkowej pomiędzy Tevinem Farmerem i Jono Carollem. W akcji zobaczymy również gwiazdę kobiecego boksu, Katie Taylor.

Niezbędna pomoc

Kluczowym elementem przygotowań pięściarskich są walki sparingowe. Nowy trener Sulęckiego Piotr Wilczewski jest jedną z osób odpowiedzialnych za odpowiedni dobór pomocników w procesie treningowym. Panowie szlifują formę w Dzierżoniowie.

Atmosfera i sama sala jest znakomita! Wszystko mamy właściwie zapewnione. To małe miasto, więc jest dużo spokoju. Pełna koncentracja na ciężkiej pracy, to było dla nas najważniejsze – komentuje Sulęcki.

Do miasteczka w województwie dolnośląskim zjeżdża armia sparingpartnerów z różnych zakątków świata. Pomagać ma m.in. Meksykanin i Irlandczyk oraz kilku zawodników z krajowego podwórka. Jednym z nich będzie utalentowany Fiodor Czerkaszyn (11-0, 7 KO), który w ostatnich występach imponował formą. Dla niego taka nauka również będzie cenna, bowiem przygotowuje się do wartościowego sprawdzianu. 23 marca podczas gali Knockout Boxing Night #6 w Łomży jego potencjał przetestuje obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi JJ McDonagh (16-5, 8 KO).

Piotr Wilczewski, trener Macieja Sulęckiego: walka z Gabrielem Rosado to idealny test przed starciami o tytuły [WYWIAD]

Główka pracuje

Obóz Sulęckiego nie zapomina o odpowiednim nastawieniu mentalnym. Dlatego do Dzierżoniowa wybrał się również psycholog sportu, Mateusz Kempiński. Fachowiec współpracuje m.in. z Arturem Szpilką, Damianem Janikowskim czy Damianem Jonakiem.

W najbliższych dniach będziemy pracowali nad koncentracją i szybkością reakcji Maćka. Dostosuję metody treningowe do aktualnych potrzeb. Będę również bacznie obserwował sesje sparingowe. Im bliżej pojedynku, tym więcej pracy — komentuje Kempiński.

A metody pracy ma szczególne. Mogliśmy się o nich przekonać przed Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach, gdzie o dramaturgię widowiska zadbali Artur Szpilka i Mariusz Wach.

Wybuchające bomby i lewitujące piłeczki. Siła... umysłu Artura Szpilki

Wspaniały widok

Nikt nie zamierza lekceważyć zaprawionego w twardych bojach Rosado, który wraca na swoją filadelfijską ziemię po siedmiu latach przerwy. Końcowy sukces jest tym ważniejszy, że menedżer Andrzej Wasilewski zdołał wynegocjować dla swojego podopiecznego stały kontrakt z potężną platformą DAZN odpowiedzialną za marcową transmisję i promocję.

Szef stajni Knockout Promotions w piątkowym magazynie Ring TVP Sport przyznał, że doszedł do porozumienia z Eddie'em Hearnem na kolejne dwa starty. W przypadku zwycięstwa nie będziemy długo czekać na powrót Sulęckiego do USA.

Maciek ma stoczyć trzy walki w przeciągu 14 miesięcy, co daje regularność występów co 4-5 miesięcy. W przypadku zwycięstwa możemy być pewni, że kolejni rywale będą co najmniej tak samo mocni, a zapewne sportowo jeszcze lepsi – przyznał.

Ring TVP Sport (odc. 11). Krzysztof "Diablo" Włodarczyk o najbliższej przyszłości

najpopularniejsze

Ojciec Emiliano Sali: mam nadzieję, że znajdą go jak najszybciej

Short track, PŚ w Dreźnie. Natalia Maliszewska trzecia w finale na 500 metrów

"Niesprzedana jedenastka": Lech Poznań (odc. 7)

Magazyn piłkarski "4-4-2" (04.02.2019) – Wilkowicz, Żelazny, Engel

"Złowione w sieci". Wielka walka Polaka i powrót Mostowiaka