tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Policjant chce zbić Polaka w Lidze Mistrzów

Półfinaliści turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej, Mairis Briedis i Krzysztof Głowacki, spotkali się po raz pierwszy przed walką. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej anonsującej pojedynek zaplanowany na 15 czerwca w Rydze zaskoczył faworyt gospodarzy. Łotysz przyszedł na spotkanie w... mundurze policyjnym. – To jest mój standardowy strój "roboczy". Przyjechałem prosto z pracy – odpowiadał były mistrz świata federacji WBC.
Mairis Briedis vs Krzysztof Głowacki 15 czerwca w Rydze (fot. Getty)

Głowacki pokonał w ćwierćfinale Rosjanina Maksima Własowa i ma tymczasowo pas czempiona WBO. Z kolei Briedis uporał się z Noelem Gevorem z Niemiec. W puli ich czerwcowego boju będzie również trofeum WBC Diamond. Organizator WBSS, Kalle Sauerland, zwraca uwagę na rangę wydarzenia.

Dziś akurat jest dość chłodno, ale w ringu będzie gorąco. Zawodnicy zgarniają w tym turnieju najważniejsze trofea i nagrody w świecie boksu. To są elitarne rozgrywki, Liga Mistrzów w boksie, która kosztuje dziesiątki milionów euro – powiedział. Komplementował także uczestników.

Głowacki był już mistrzem świata, stoczył wspaniały pojedynek z Marco Huckiem. Podniósł się z desek i udowodnił klasę. Znokautował go w Ameryce w dramatycznych okolicznościach. Z kolei Briedis walczył z najlepszym pięściarzem na świecie, Ołeksandrem Usykiem. Przed nami najważniejsze sportowe wydarzenie roku na Łotwie. Starcie gladiatorów – dodał.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk vs. Krzysztof "Główka" Głowacki, czyli walka kumpli? "Nie ma takich pieniędzy"

Ryżanin zaskoczył wszystkich zebranych strojem. Wciąż jest aktywnym pracownikiem policji i zaprezentował się w mundurze.

To jest mój strój "roboczy", bo jestem policjantem, a przyjechałem tu prosto z pracy. Teraz będę spędzał jednak więcej czasu w siłowni i sali treningowej – wspomniał.

Mairis Briedis podczas konferencji prasowej (fot. Twitter)

"Główka" spotka na drodze jednego z najbardziej wymagających rywali w karierze. O lekceważeniu siły Briedisa nie ma więc mowy.

Będę boksował z jednym z najlepszych pięściarzy na świecie. Wielki wojownik, czekają nas emocje i kapitalny bój. Zobaczycie najlepszego Głowackiego w karierze, wydobędę z siebie absolutnie wszystko, by zwyciężyć – skwitował.

Dariusz Michalczewski: pracowałem w warzywniaku i na budowie. Niemcy dali mi szansę

podobne informacje

Wymarzona walka Krzysztofa Głowackiego. "Dwóch wojowników w ringu"

Adam Kownacki numerem jeden w Polsce. "Każdy chce się ze mną bić"

Paweł Gasser, prawa ręka Fiodora Łapina: wojownik zawsze będzie walczył

Walka Krzysztof "Diablo" Włodarczyk – Krzysztof "Główka" Głowacki? "Nie ma takich pieniędzy"