Trener polskiej reprezentacji siatkarzy Vital Heynen, który jednocześnie prowadzi VfB Friedrichshafen, latem zakończy pracę z niemieckim klubem i skupi się na biało-czerwonych. –Chcę zdobyć z tą drużyną medal igrzysk olimpijskich w Tokio – powiedział Belg.
O odejściu Heynena poinformowano na oficjalnej stronie internetowej klubu. Pod wodzą tego szkoleniowca siatkarze Friedrichshafen wywalczyli sześć trofeów w ostatnich trzech sezonach – ostatnie w niedzielę, gdy triumfowali w finale Pucharu Niemiec.
– Na pewno chcę jeszcze sięgnąć po mistrzostwo kraju z tym zespołem. Drużyna ma się dalej dobrze bawić, ale i walczyć o każdy punkt. W tym roku o tytuł nie będzie łatwo. Szanse ma pięć czy sześć klubów, w tym my – ocenił 49-letni Belg, który z niemieckim klubem pracuje od sezonu 2016/17, a reprezentację Polski prowadzi od lutego 2018 roku.
Biało-czerwoni sięgnęli pod jego wodzą dość niespodziewanie po złoty medal mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii. Teraz najważniejszym celem Belga będzie jak najlepsze przygotowanie drużyny do przyszłorocznych igrzysk w Tokio. Po zakończeniu sezonu w Niemczech Heynen skupi się już tylko na polskiej drużynie narodowej, choć planuje zrobić przerwę w październiku.
– Chciałbym w końcu spędzić trochę czasu z rodziną. W ostatnich miesiącach ten aspekt życia zszedł na boczny tor. To niedobrze – podkreślił szkoleniowiec.
Przewodniczący rady nadzorczej VfB Friedrichshafen Wunibald Woesle poinformował, że decyzja o rozstaniu z Heynenem latem była wspólna.
– Tak naprawdę Polski Związek Piłki Siatkowej już w poprzednim sezonie chciał Vitala "na wyłączność". Nam bardzo zależało, żeby z nami został i udało nam się znaleźć rozwiązanie. Ale już wtedy jasne było, że takie podwójne obciążenie będzie trudne i to się rzeczywiście potwierdziło. Uważamy, że ta presja będzie jeszcze większa w roku przygotowań do igrzysk, dlatego postanowiliśmy zakończyć współpracę po sezonie. To przyniesie korzyść także naszemu zespołowi – ocenił.
Polscy siatkarze będą mieli dwie szanse, aby zapewnić sobie miejsce w zmaganiach olimpijskich. W tym roku odbędzie się turniej interkontynentalny (9-11 sierpnia), a w styczniu 2020 – kontynentalny.
W turnieju olimpijskim weźmie udział po 12 drużyn męskich i kobiecych. Pewni gry są tylko gospodarze.
0 - 3
USA
1 - 3
USA
0 - 3
Niemcy
2 - 3
Słowenia
3 - 0
Egipt
3 - 1
Argentyna
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (964 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.