| Piłka ręczna / Reprezentacja kobiet
Z informacji przekazanych przez Macieja Iwańskiego, dziennikarza TVP Sport, wynika, że Leszek Krowicki nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. Do zmiany nie dojdzie jednak przed rewanżowym meczem z Serbią w el. MŚ – zapewnił Jan Korczak-Mleczko, rzecznik związku. W pierwszym spotkaniu, rozegranym na wyjeździe, biało-czerwone przegrały aż 19:33. Transmisja rewanżu w czwartek od 19:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.
Krowicki selekcjonerem polskiej reprezentacji seniorek został w lipcu 2016 roku. Zgodnie z kontraktem z ZPRP związał się umową na 4 lata. W marcu 2017 roku po 12 latach pracy w VfL Oldenburg postanowił zrezygnować z funkcji trenera i skupić się wyłącznie na kadrze narodowej.
Z moich informacji wynika, że Leszek Krowicki przestanie być selekcjonerem kobiecej reprezentacji w piłce ręcznej.
— Maciej Iwański (@IwanskiMaciej) 1 czerwca 2019
Rozmiar i „styl” klęski z Serbią nie pozwala na inne decyzje. Niewykluczone, że już w czwartek ktoś inny poprowadzi nas w rewanżu. Tak, jest aż tak gorąco po -14
W czwartkowym meczu rewanżowym z Serbią reprezentację Polski poprowadzi Leszek Krowicki. Ocena pracy selekcjonera i wszelkie decyzje dotyczące przyszłości drużyny narodowej zapadną po spotkaniu w Lubinie. https://t.co/U19kiVO8V9
— Jan Korczak-Mleczko (@jkmleczko) 2 czerwca 2019