Pierwotna lista stu piłkarzy, walczących o tytuł "Złotego Chłopca", została zredukowana do 80 nazwisk. Wśród nominowanych wciąż znajdują się dwaj Polacy.
Pierwsza lista została zmniejszona o dwadzieścia nazwisk. Wciąż widnieją na niej dwaj reprezentanci Polski – Sebastian Walukiewicz z Cagliari i Kamil Grabara, który niedawno przeszedł w Liverpoolu do Huddersfield Town.
Wśród faworytów wymienia się m.in. Moise Keana, Viniciusa Juniora, Rodrygo, Calluma Hudsona-Odoię czy Phila Fodena. Wśród nominowanych znalazł się też Holender Mathijs de Ligt, który triumfował w plebiscycie w ubiegłym roku.
Wyboru najlepszego zawodnika do lat 21 dokonują dziennikarze, reprezentujący europejskie media. W poprzednich latach triumfowali w nim m.in. Paul Pogba, Raheem Sterling, Anthony Martial, Renato Sanches i Kylian Mbappé.
Lista nominowanych:
1) Habeeb Omobolaji Adekanye (Lazio)
2) Yacine Adli (Bordeaux)
3) Ethan Ampadu (Chelsea)
4) Brahim Diaz (Real Madrid)
5) Lazar Carevic (Barcelona)
6) Tahith Chong (Manchester United)
7) Samuel Chimerenka Chukwueze (Villarreal)
8) Michael Cuisance (Borussia Monchengladbach)
9) Matthijs de Ligt (Ajax/Juventus)
10) Moussa Diaby (Bayer Leverkusen)
11) Krépin Diatta (Club Bruges)
12) Diogo Dalot (Manchester United)
13) Diogo Leite (Porto)
14) Gianluigi Donnarumma (AC Milan)
15) Jurgen Ekkelenkamp (Ajax)
16) Eljif Elmas (Fenerbahce)
17) Philip Walter Foden (Manchester City)
18) Carvalho Gedson Fernandes (Benfica)
19) Morgan Anthony Gibbs-White (Wolverhampton Wanderers)
20) Amine Ferid Gouiri (Olympique Lyonnais)
21) Kamil Grabara (Liverpool)
22) Mattéo Olie Guendouzi (Arsenal)
23) Marc Guehi (Chelsea)
24) Erling Haland (Red Bull Salzburg)
25) Kai Havertz (Bayer Leverkusen)
26) Juan Camilo Suarez Hernandez (Watford)
27) Callum Hudson-Odoi (Chelsea)
28) Alexander Isak (Real Sociedad)
29) Joao Felix (Atletico Madrid)
30) Joao Pedro Neves Filipe Jota (Benfica)
31) Dejan Jovelijić (Eintracht Frankfurt)
32) Boubacar Kamara (Olympique Marseille)
33) Moise Kean (Juventus)
34) Justin Kluivert (AS Roma)
35) Sekou Koita (Red Bull Salzburg)
36) Ibrahima Konate (RB Leipzig)
37) Alban Lafont (Nantes)
38) Diego Leyva Lainez (Real Betis)
39) Da Cunha Leandro Fernandes (Juventus)
40) Kang-in Lee (Valencia)
41) Andrij Oleksijovyc Lunin (Real Madrid)
42) Arne Maier (Hertha Berlin)
43) Donyell Malen (PSV Eindhoven)
44) Manuel Arino Manu Morlanes (Villarreal)
45) Jaqueson Ferreira dos Santos Mauro Junior (PSV Eindhoven)
46) Geremias Mesaque Dju (West Ham United)
47) Mason Mount (Chelsea)
48) Patricio Nehuen Perez (Atletico Madrid)
49) Reiss Luke Nelson (Arsenal)
50) Edward Keddar Nketiah (Arsenal)
51) Stanley Pierre Nsoki (Paris Saint-Germain)
52) Tashan Oakley-Boothe (Tottenham Hotspur)
53) Abdulkadir Omur (Trabzonspor)
54) Paulo Henrique Sampaio Filho Paulinho (Bayer Leverkusen)
55) Strahinja Pavlović (Partizan Belgrade)
56) Luca Pellegrini (Juventus)
57) Andrea Pinamonti (Genoa)
58) Domingos Quina (Watford)
59) Alexandre da Conceicao Rafael Leao (Lille)
60) Ricard Marti Riqui Puig (Barcelona)
61) Silva de Goes Rodrygo (Real Madrid)
62) Maximiliano Samuel Romero (PSV Eindhoven)
63) Jadon Sancho (Borussia Dortmund)
64) Malang Sarr (Nice)
65) Oliver William Skipp (Tottenham Hotspur)
66) Andreas Skov Olsen (FC Nordsjælland)
67) Antonis Stergiakis (Slavia Sofia)
68) Dujon Henriques Sterling (Chelsea)
69) Moussa Sylla (AS Monaco)
70) Sandro Tonali (Brescia)
71) Hamed Junior Traore (Sassoulo)
72) Ikouwem Udoh Utin (Maccabi Haifa)
73) Zinho Vanheusden (Standard Liege)
74) Vinicius Junior (Real Madrid)
75) Sebastian Walukiewicz (Cagliari)
76) Timothy Tarpeh Weah (Lille)
77) Joseph George Willock (Arsenal)
78) Benjamin Woodburn (Liverpool)
79) Dan-Axel Zagadou (Borussia Dortmund)
80) Nicolo Zaniolo (AS Roma)
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.