{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Armeńczyk skradł show Lewandowskiemu. Bayern pogrążony w Monachium

Sensacyjnie potoczył się mecz Bayernu Monachium z Hoffenheim. Bawarczycy byli zdecydowanym faworytem spotkania, a ostatecznie przegrali 1:2 (0:0). Pocieszeniem dla Roberta Lewandowskiego może być fakt, że kontynuował fantastyczną formę strzelecką.
Warto wiedzieć
– "Lewy" zdobył 213. bramkę na boiskach Bundesligi, co oznacza że przesunął się na czwartą pozycję w klasyfikacji wszech czasów. Lokatę tuż za podium dzieli z Manfredem Burgsmuellerem, a do trzeciego Juppa Heynckesa traci siedem trafień
– Polak zdobywał bramkę w każdym z pierwszych siedmiu meczów ligowych, do rekordzisty pod tym względem, Pierre-Emericka Aubameyanga, traci trafienie
Bohater meczu: Sargis Adamyan
26-letni Armeńczyk dwa tygodnie temu zadebiutował w zespole Hoffenheim, wcześniej wystepował maksymalnie na poziomie drugiej ligi niemieckiej. Spotkanie na Allianz-Arena było jego trzecim w barwach TSG i choć na początku spotkania zmarnował świetną okazję, to potem niespodziewanie został bohaterem zespołu.
Rozczarowanie meczu: Corentin Tolisso
Nieefektywny w ofensywie, a do tego potykający się w obronie. W tygodniu zawalił gola w meczu z Tottenhamem, teraz powtórzył ten manewr w spotkaniu z Hoffenheim. Kiepskie dni Francuza.
Jak padły bramki?
54’ (0:1) Tolisso nonszalancko bawił się piłką na własnej połowie, stracił ją, a tę pomyłkę wykorzystał Adamyan, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza.
72' (1:1) Thomas Mueller dośrodkował na piąty metr do Lewandowskiego, który nie miał prawa się pomylić.
79' (1:2) Fatalne zachowanie defensorów z Allianz-Arena, którzy dopuścili do strzału Adamyana, a ten nie dał szans Neuerowi kopnięciem z kilkunastu metrów.
Jak mogły paść bramki?
4’ Adamyan niespodziewanie znalazł się w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuer, ale zbyt długo zwlekał z decyzją i jego strzał został zablokowany przez obrońcę.
24' Joshua Kimmich dograł na 11. metr do Serge'a Gnabry'ego, który pokonał bramkarza. Sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną u bocznego obrońcy.
26' Doskonale w bramce Oliver Baumann. Najpierw odbił mocny strzał Gnabry'ego, potem poradził sobie zdobitką Thiago Alcantary.
69' "Jak to nie wpadło?" – mógł siebie pytać Gnabry, który stojąc tuż przed bramką uderzył niecelnie głową marnując stuprocentową okazję.
Jak grał Robert Lewandowski?
Niewiele miejsca pozostawiali mu obrońcy Hoffenheim, a co za tym idzie – rzadko kiedy miał okazje do pokonania Baumanna. Wykorzystał świetne dogranie Muellera, ale to jeden z jego niewielu błysków tego popołudnia. Mimo wszystko nie można go winić za porażkę obrońców tytułu.
Ocena SPORT.TVP.PL: 6/10
Sytuacja w tabeli
Bayern na razie utrzymuje pozycję lidera, ale ma zaledwie punkty przewagi nad... siódmą Borussią Moenchebgladbach. Zarówno Źrebaki, jak i szóste Schalke 04, mogą jeszcze w tej kolejce wyprzedzić zawodników Niko Kovaca.
Na innych boiskach:
W wyjściowej jedenastce Borussii Dortmund na mecz we Freiburgu wyszedł z kolei Łukasz Piszczek. Niestety już po kwadransie gry opuścił boisko po tym, jak doznał urazu mięśnia dwugłowego. Zawodnicy Luciena Favre'a zremisowali z SCF 2:2. Bayer Leverkusen zremisował z kolei z Lipskiem 1:1, a Paderborn uległ Mainz 1:2.