{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
ME piłkarzy ręcznych: Norwegia lepsza w starciu gospodarzy

Prowadząca w tabeli Norwegia pokonała Szwecję 23:20, Islandia wygrała z Portugalią 28:25, a Słowenia uległa Węgrom 28:29 w niedzielnych meczach rywalizującej w Malmoe II grupy drugiej rundy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych.
Czytaj też:

Artur Siódmiak po ME 2020 piłkarzy ręcznych: czas na zmianę warty. Za zasługi się nie płaci [WYWIAD]
W imprezie, której współgospodarzami są Szwecja, Norwegia i Austria, nie ma już Polaków. Biało-czerwoni po trzech porażkach ze Słowenią, Szwajcarią i aktualnym wicemistrzem Europy Szwecją zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie w pierwszej fazie. Drużyny, które przeszły do kolejnej rundy z "polskiej" grupy, czyli Szwecja i Słowenia, doznały w niedzielę porażek.
Ekipa Trzech Koron w prestiżowym starciu musiała uznać wyższość Norwegów (20:23) i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym w trzech meczach. Tymczasem jej niedzielny przeciwnik kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i z kompletem sześciu punktów jest blisko awansu do półfinału.
W podobnej sytuacji mogli być Słoweńcy, ale w ważnym meczu dla układu tabeli ulegli Węgrom 28:28, choć do przerwy prowadzili 16:13. Nie pomógł im fakt, że osiem bramek rzucił Jure Dolenec z Barcelony. W ekipie węgierskiej dziewięć trafień zaliczył Bence Banhidi. Po tym meczu Węgrzy mają podobnie jak Słoweńcy cztery punkty.
Po dwa zgromadzili Islandczycy i Portugalczycy. W bezpośrednim starciu w niedzielę lepsi okazali się ci pierwsi (28:25). W sobotę awans do półfinału zapewniła sobie Chorwacja, po zwycięstwie nad Niemcami 25:24. Bardzo blisko tego celu jest broniąca tytułu Hiszpania, również mająca sześć punktów.
W drugiej fazie grupowej spotkania rozgrywane są w Wiedniu i Malmoe. Drużyny awansowały do niej z zaliczeniem wyników spotkań z rywalami grupowymi z pierwszej fazy zawodów.
Z turnieju już w pierwszej fazie, oprócz Polaków, odpadły między innymi utytułowane Dania i Francja.
Wyniki niedzielnych meczów 2. rundy ME piłkarzy ręcznych:
grupa II (Malmoe)
Portugalia – Islandia 25:28 (12:14)
Słowenia – Węgry 28:29 (16:13)
Norwegia – Szwecja 23:20 (12:8)