| Piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki
Słowenia jako ostatnia drużyna dołączyła do grona półfinalistów mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Grupowi rywale Polaków zameldowali się w najlepszej czwórce turnieju po porażce Węgrów z Portugalczykami. Transmisje obu półfinałowych spotkań i finału EHF Euro 2020 tylko w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport.
Węgrzy byli jedyną drużyną w grupie II, która mogła jeszcze wyprzedzić Słoweńców. By tak się stało, Madziarzy musieli pokonać Portugalczyków, a następnie liczyć na porażkę Słoweńców w rozpoczynającym się o godz. 18:15 meczu z pewnymi już występu w półfinale Norwegami. Przegrali jednak 26:34.
Tym samym Słoweńcy dołączyli do wspomnianych już Norwegów oraz dwóch najlepszych zespołów grupy I – Hiszpanów i Chorwatów. Ci zmierzyli się w środę w bezpośrednim spotkaniu. Mecz zakończył się remisem 22:22, z czego bardziej cieszyć mogli się obrońcy tytułu – dzięki temu zakończyli rywalizację w grupie na pierwszym miejscu. Bohaterami zawodów byli gracze PGE VIVE Kielce Igor Karacić i Alex Dujshebaev. Pierwszy rzucił 10 goli, a drugi zdobył sześć bramek.
Węgrzy mają czego żałować, bo Słoweńcy ulegli wieczorem Norwegom 30:33. Obie drużyny zagrały jednak w całkowicie rezerwowych składach – nawet na chwilę na boisku nie pojawili się m.in. Sander Sagosen i Dean Bombac, a Blaż Janc grał przez ledwie pięć minut.
Taki wynik oznacza, że Słoweńcy będą półfinałowym rywalem Hiszpanów, a Norwegowie zagrają z Chorwatami. Oba zaplanowane na piątek (24 stycznia) półfinałowe spotkania, a także niedzielny finał mistrzostw Europy transmitowane będą NA ŻYWO w TVP Sport, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji TVP Sport.
Portugalczycy po zwycięstwie nad Węgrami przypieczętowali 3. miejsce w grupie II i tym samym zapewnili sobie udział w kwietniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio. W sobotę zagrają ponadto o 5. miejsce Euro z Niemcami.
Grupa I, Wiedeń:
Chorwacja – Hiszpania 22:22 (11:12)
Najwięcej goli: dla Chorwacji – Igor Karacić 10, Marin Sipić 3; dla Hiszpanii – Alex Dujshebaev 6, Raul Entrerrios i Aleix Gomez – po 4
Białoruś – Austria 36:36 (19:17)
Najwięcej goli: dla Białorusi – Mikita Wajłupow 12, Arciom Karaliok 7, Wadim Gajduczenko i Dmitrij Nikulenkow – po 4; dla Austrii – Nikola Bilyk 7, Sebastian Frimmel 6, Robert Weber i Janko Bozović – po 5
Czechy – Niemcy 22:26 (10:13)
Najwięcej goli: dla Czech – Tomas Babak 5, Stepan Zeman i Stanislav Kasparek – po 3; dla Niemiec – Philipp Weber 5, Kai Haefner i Tobias Reichmann – po 4
Grupa II, Malmoe:
Portugalia – Węgry 34:26 (16:14)
Najwięcej goli: dla Portugalii – Belone Moreira 7, Daymaro Salina, Alexis Borges i Antonio Areia – 5, Diogo Branquinho 4; dla Węgier – Zsolt Balogh i Bence Banhidi – po 5, Dominik Mathe, Patrik Ligetvari i Bendeguz Boka – po 4
Norwegia – Słowenia 33:30 (14:13)
Najwięcej goli: dla Norwegii – Kevin Gulliksen 7, Sander Overjordet i Eivind Tangen – po 5, Alexandre Blonzm Tom Kaare Nikolaisen i William Aar – po 4; dla Słowenii – Nejc Cehte i Tilen Kodrin – po 5, Kristjan Horzen i Igor Źabić – po 4
Islandia – Szwecja 25:32 (11:18)
Najwięcej goli: dla Islandii – Bjarki Mar Elisson i Kari Kristjan Kristjansson – po 5, Gudjon Valur Sigurdsson 4; dla Szwecji – Andreas Nilsson 7, Linus Arnesson i Jerry Tollbring – po 5, Jim Gottfridsson i Lukas Nilsson – po 4
30 - 31
Paris Saint-Germain HB
26 - 30
SC Magdeburg
30 - 20
Energa Start Elbląg
33 - 31
GOG
35 - 28
Fenix Toulouse
36 - 29
Limoges Handball
29 - 26
MT Melsungen
19 - 25
Zepter KPR Legionowo
31 - 28
Hazena Kynżwart
34 - 27
Sośnica Gliwice
25 - 28
HC Blomberg-Lippe
31 - 31
HC Alkaloid
37 - 31
Runar Sandefjord
15:00
JDA Bourgogne Dijon
17:00
Ikast Haandbold
15:00
CS Rapid Bukareszt
17:00
HC Podravka Vegeta
15:00
Consevas Orbe Zendal BM Porrino
15:00
KPR Ruch Chorzów
17:00
PGE MKS FunFloor Lublin
17:00
MKS PR URBIS Gniezno
19:00
Haukar
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (960 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.