Lider Barcelony i reprezentacji Argentyny nie zamierza oszczędzać podczas pandemii koronawirusa Covid-19. Dziennikarze "Mundo Deportivo" informują, że Lionel Messi wesprze szpitale w swoim kraju. Na ten cel przeznaczył pół miliona euro.
W kraju z Ameryki Południowej rząd zdecydował się wprowadzić wiele obostrzeń i restrykcji. Wszystko ma na celu zahamowanie szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Chorych jest już ponad sześć tysięcy osób, a licznik nadal rośnie.
Lionel Messi pomoże rodakom
W pomoc w walce z epidemią zaangażował się jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Jak można wyczytać w "Mundo Deportivo", Argentyńczyk przekazał za pośrednictwem fundacji "Garrahan" aż pół miliona euro najbardziej potrzebującym szpitalom i personelowi medycznemu.
Czytaj także: Co z Łukaszem Piszczkiem? "W najbliższych dniach siądziemy do rozmów"
– Jesteśmy bardzo wdzięczni za to uznanie dla naszej pracy. Bardzo nas docenił. To pozwala nam kontynuować zaangażowanie w działaniu na rzecz pomocy argentyńskiemu zdrowiu publicznemu – stwierdziła Silvia Kassab, dyrektor wykonawcza fundacji.
Kwota ma zostać przeznaznaczona na zakup środków ochronnych dla pracowników służby zdrowia. Pisano o specjalnie zaprojektowanych kombinezonach, maseczkach i przyłbicach. Pieniądze mają pomóc również w zakupie respiratorów i pomp infuzyjnych.
Lionel Messi has donated €500,000 to be distributed to six different hospitals in his native Argentina to help COVID-19 relief efforts pic.twitter.com/iSBWebCYDD
— B/R Football (@brfootball) May 11, 2020