Z powodu przesunięcia na 2021 rok igrzysk w Tokio Światowa Federacja Karate (WKF) w porozumieniu z MKOl ogłosiła, że kwalifikacje olimpijskie w tej dyscyplinie trzeba będzie zdobywać od nowa.
Nie będzie więc brany pod uwagę tegoroczny ranking, z którego po czterech czołowych zawodników w każdej wadze miało uzyskać automatyczną kwalifikację. Lista ta będzie decydować z zaliczeniem przyszłorocznych imprez.
Przy zachowaniu istoty pierwotnego systemu kwalifikacji postanowiono, że poniższe imprezy będą uzupełnieniem kwalifikacji w 2021 roku: Karate 1 Premiere League (Rabat, kwiecień), mistrzostwa Europy EKF (Goeteborg, maj), turniej kwalifikacyjny (Paryż, czerwiec).
W Tokio wystąpi 80 karateków rywalizujących w 8 konkurencjach (po 10 zawodników w każdej): kumite ind. kobiet: 55 kg, 61 kg, +61 kg; kumite ind. mężczyzn: 67 kg, 75 kg, +75 kg; kata ind. kobiet, kata ind. mężczyzn.
Na igrzyska zakwalifikuje się po 4 zawodników (zawodniczek) w każdej konkurencji najwyżej sklasyfikowanych w rankingu olimpijskim, jeden zawodnik gospodarza imprezy, trzech najlepszych zawodników z turnieju kwalifikacyjnego. Pozostałe dwa miejsca zostaną przydzielone najlepszym zawodnikom, biorąc pod uwagę rywalizację w mistrzostwach kontynentalnych.
Na turniej w Paryżu Polska może wystawić 8-osobową reprezentację, po jednym zawodniku w każdej konkurencji.
– Liczymy na udany start w kwalifikacjach naszej aktualnej mistrzyni świata Doroty Banaszczyk rywalizującej w konkurencji kumite ind. – 55 kg oraz pozostałych zawodników. Przesunięcie kwalifikacji o jeden rok to szansa dla wszystkich polskich zawodników na lepsze przygotowanie. Jest to również czas na unormowanie sytuacji prawnej Polskiej Unii Karate. Wciąż czekamy na otrzymanie statusu Polskiego Związku Sportowego. Jest to warunek konieczny do tego, abyśmy mogli w jak najlepszy sposób przygotować się do kwalifikacji oraz do startu w igrzyskach olimpijskich. W przyszłym roku do rywalizacji o igrzyska mają szanse włączyć się "młode wilki" – zawodnicy, którzy zdobywali medale w młodzieżowych mistrzostwach świata – powiedział trener kadry kumite Maciej Gawłowski, cytowany w komunikacie Polskiej Unii Karate.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.