Piłkarze Lazio po ostatnich niepowodzeniach w końcu wygrali w Serie A. Dzięki zwycięstwu na Stadio Olimpico nad Cagliari przedłużyli szanse na wicemistrzostwo oraz zapewnili sobie grę w Lidze Mistrzów po 13-letniej przerwie. Sebastian Walukiewicz rozegrał cały mecz. Polski obrońca nie zdołał powstrzymać Ciro Immobile przed strzeleniem 31. gola w sezonie. Włoch jest coraz bliżej Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji Złotego Buta.
Warto wiedzieć:
Lazio przegrało cztery z pięciu poprzednich spotkań w lidze, przez co straciło szanse na walkę z Juventusem o mistrzostwo Włoch. Cagliari zapewniło już sobie utrzymanie. Immobile dzięki zdobytej bramce w czwartek został liderem klasyfikacji strzelców. O jedno trafienie wyprzedza Cristiano Ronaldo.
Jak padły bramki:
45' (0:1) – tuż przed przerwą Artur Ionita
mimo asysty kilku obrońców Lazio podał przed pole karne do Giovanniego Simeone. Piłka po jego strzale odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy i wpadła do bramki obok bezradnego Thomasa Strakoshy.
47' (1:1) – początek drugiej połowy i gol wyrównujący. Po wrzutce z lewej strony obrońca wybił piłkę przed pole karne. Tam stał już Sergej Milinković-Savić, który huknął nie do obrony w okienko.
60' (2:1) – Luis Alberto posłał prostopadłą piłkę do Immobile, który lewą nogą strzelił swojego 31. gola w sezonie. Niestety winowajcą w tej sytuacji był Walukiewicz, który odpuścił włoskiego snajpera.
A jak paść mogły?
18' – Po dośrodkowaniu Immobile strzelił z woleja, ale Alessio Cragno popisał się znakomitą robinsonadą.
56' – kolejna szansa najlepszego strzelca Lazio. Popisał się ładnym przyjęciem w polu karnym i kąśliwym strzałem. Bramkarz Cagliari zdołał sparować piłkę na słupek.
Jak zagrał Sebastian Walukiewicz:
Polski obrońca wrócił do podstawowego składu po tym, jak nie zagrał z Sassuolo. Przez większość spotkania wyglądał naprawdę solidnie. Niestety jego ocenę obniża błąd, przez który Cagliari poniosło porażkę. Immobile bezlitośnie wykorzystał gapiostwo polskiego obrońcy.
Ocena TVPSPORT.PL: 5/10
Sytuacja w tabeli
Lazio na pewno nie zostanie już wyprzedzone w tabeli przez piątą Romę. Dzięki temu zespół Simone Inzaghiego zapewnił sobie powrót do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ostatnio rzymska drużyna grała w tych rozgrywkach w sezonie 2007/08.
Co ciekawe czwarta drużyna Serie A na koniec sezonu może nie wystąpić w Champions League. Powodem jest limit pięciu zespołów z jednego kraju w tych rozgrywkach. Stałoby się tak, jeśli Napoli wygra LM, a Roma Ligę Europy.
Na trzy kolejki przed końcem sezonu stołeczny zespół ma dwa punkty straty do drugiej Atalanty Bergamo i jeden do Interu.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (964 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.