Choć zmarnował kilka fantastycznych sytuacji bramkowych, Neymar i tak był w środowy wieczór genialny. Piłkarze Atalanty nie mogli poradzić sobie z Brazylijczykiem, który notorycznie ich ośmieszał.
Szalenie trudno jest ocenić jednoznacznie występ Neymara w meczu z Atalantą. Z jednej strony zmarnował kilka doskonałych okazji bramkowych, z drugiej jednak na boisku bawił się z rywalami, jak gdyby nie istniały dla niego żadne ograniczenia. Poruszał się swobodnie we wszystkich strefach boiskach, mijał po kilku rywali, ośmieszał ich, przepuszczał piłkę między nogami, kreował sytuacje kolegom.
Paryżanie ostatecznie wygrali 2:1, a my przyznaliśmy Brazylijczykowi notę 9 (w skali od 1 do 10). Trudno zresztą ocenić go niżej, gdy spojrzy się wnikliwie na statystyki. Były gwiazdor Barcelony miał 113 kontaktów z piłką, wykonał aż 5 kluczowych podań, oddał 6 strzałów. 9-krotnie rywale z bezsilności go faulowali, a w doliczonym czasie gry zaliczył asystę na wagę awansu do półfinału Champions League.
Uwagę przykuwa jednak przede wszystkim inna statystyka. 28-latek wygrał aż 25 z 33 pojedynków, wykonał przy tym 16 skutecznych dryblingów. Tym samym wyrównał rekord Leo Messiego z sezonu 2007/08. Argentyńczyk zagrał wówczas koncertowo przeciwko Manchesterowi United i przez ponad dekadę nikt nie potrafił aż tyle razy okiwać rywali na przestrzeni 90 minut.
Wcześniej podobne osiągnięcie należało do Javiera Zanettiego, który taką statystykę osiągnął w 2003 roku w starciu z Dynamem Kijów. Sam Neymar został wybrany zawodnikiem meczu z Atalantą, ale nagrodę przekazał Erikowi-Maximowi Choupo-Motingowi, autorowi decydującej bramki.
Neymar was named man of the match tonight. He gave his trophy to Choupo Moting! pic.twitter.com/trl14grLnw
— Julien Laurens (@LaurensJulien) August 12, 2020
2 - 1
Fenerbahce
0 - 2
Benfica Lizbona
0 - 0
Ferencvaros
0 - 1
Club Brugge
1 - 0
Slovan Bratislava
3 - 0
Viktoria Pilzno
0 - 1
Pafos FC
0 - 1
Karabach Agdam
0 - 0
FC Kopenhaga
16:00
Shkendija
17:00
Feyenoord Rotterdam
17:00
Malmo FF
17:00
Dynamo Kijów
17:00
Rangers
17:30
Red Bull Salzburg
18:15
Kairat Almaty
18:15
Łudogorec Razgrad
19:00
OGC Nice
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.