Real Madryt w pierwszych tygodniach nowego sezonu gra słabo. Pojawia się coraz więcej spekulacji odnośnie przyszłości trenera Zinedine'a Zidane'a. Hiszpański dziennik "AS" wskazał dwóch kandydatów, którzy mogliby zastąpić szkoleniowca.
Real Madryt w miniony weekend przegrał z Cadiz (0:1) w meczu La Liga, w środę doznał wstydliwej porażki z Szachtarem Donieck (2:3) na początek gry w Lidze Mistrzów. Według dziennika "AS", niepokojące wyniki skłoniły władze klubu do tego, by rozejrzeć się za potencjalnymi następcami Zinedine'a Zidane'a.
Gdyby doszło do zwolnienia Francuza, Real ma dwóch kandydatów. Jeden z nich to Raul Gonzalez, legendarny piłkarz Królewskich, który obecnie prowadzi Castillę, a więc drużynę rezerw. Drugą opcją jest pozostający bez pracy Mauricio Pochettino, były szkoleniowiec Tottenhamu Hotspur, który był łączony z madryckim klubem już w przeszłości.
"AS" zaznacza, że bliższym wyborem dla prezesa Florentino Pereza byłby Raul. Były kapitan Królewskich w poprzednim sezonie wygrał Młodzieżową Ligę UEFA z drużyną U19, ale wciąż nie ma pewności, czy trener jest gotowy do pracy w dorosłej piłce na tak wysokim poziomie. Podobną drogę przeszedł Zidane. Francuz poprowadził jednak Castillę w większej liczbie spotkań, niż Raul. Co do Pochettino, sprawa wydaje się bardziej skomplikowana. Jak uważa "AS", Argentyńczyk zażądałby dłuższego kontraktu, którego zerwanie byłoby dla klubu kosztowne.