Dominik Szoboszlai jest gwiazdą reprezentacji Węgier i Salzburga. Według dziennika "AS", jego występy przykuły uwagę Realu Madryt, który niebawem mógłby sprowadzić go za atrakcyjną cenę.
Dominik Szoboszlai w czwartek strzelił dla Węgrów gola, który dał im wygraną z Islandią (2:1) i awans na mistrzostwa Europy. 20-latek błyszczy także w barwach austriackiego Salzburga. Strzelił już dwa gole w fazie grupowej Ligi Mistrzów, jedną z bramek zdobył w starciu z Atletico Madryt.
Jak twierdzi dziennik "AS", pomocnikiem interesuje się Real Madryt. Królewscy od dawna chętnie sprowadzają młodych, perspektywicznych graczy. Przykładami są chociażby Brazylijczycy Vinicius Junior oraz Rodrygo. Kontrakt Szoboszlaia z Salzburgiem wygasa z końcem czerwca 2022 roku. Jeśli piłkarz nie zdecyduje się na przedłużenie umowy, a klub chciałby na nim dobrze zarobić, możliwe że sprzeda go w najbliższe lato. Według portalu Transfermarkt, jego wartość wynosi obecnie 25 milionów euro.
Królewscy mogą zdecydować się na taki ruch. Zwłaszcza, jeśli gra niektórych piłkarzy się nie poprawi, w latem 2021 roku w drużynie dojdzie do kolejnych zmian. "AS" przekonuje, że klub może opuścić Isco, a Szoboszlai mógłby zająć jego miejsce w kadrze.
Real to jednak nie jedyny klub, który obserwuje sytuację młodego Węgra. Szoboszlaiem interesują się także m.in. AC Milan oraz RB Lipsk.