W środę w lidze NBA strzelecki rekord kariery ustanowił Bradley Beal. Koszykarz Washington Wizards zdobył aż 60 punktów, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z ekipą Philadelphia 76ers 136:141.
Beal trafiał do kosza raz za razem, ale na początku drugiej połowy jego zespół przegrywał już różnicą 21 punktów.
Po trzech kwartach 27-latek miał już na koncie 57 pkt, a chwilę później Wizards całkowicie zniwelowali stratę. W kluczowych momentach Beala opuściła jednak skuteczność. W całym meczu trafił 20 z 35 rzutów z gry (w tym 7 z 10 za trzy punkty), ale w ostatniej części gry swoje konto powiększył tylko o trzy punkty.
– Za każdym razem, kiedy ustanawiam rekord kariery, to mój zespół przegrywa. Chciałem dać nam zwycięstwo. Powinienem był postarać się bardziej – przyznał rozczarowany.
60 punktów Beala to także wyrównanie klubowego rekordu Wizards. W 2006 roku tyle samo zdobył Gilbert Arenas.
Filadelfijczyków do wygranej poprowadził Joel Embiid. Kameruński środkowy zdobył 38 pkt, z czego jedenaście w ostatniej kwarcie. Na koncie miał także osiem zbiórek.
– Właśnie za taką grę mi płacą – podkreślił.
76ers to obecnie najlepsza drużyna. Z bilansem 7-1 prowadzi w tabeli Konferencji Wschodniej.
Skutecznością minionej nocy popisał się także Gordon Hayward. Skrzydłowy Charlotte Hornets ustanowił rekord kariery, zdobywając 44 pkt, a jego zespół pokonał na wyjeździe ekipę Atlanta Hawks 102:94.
– Nawet w szkole średniej nigdy nie udało mi się zdobyć 40 punktów – powiedział Hayward.
Na czele Konferencji Zachodniej, z bilansem 6-2, są drużyny Phoenix Suns i Los Angeles Lakers.
Słońca we własnej hali pokonały Toronto Raptors 123:115. Pierwsza połowa była wyrównana, ale w drugiej gospodarze szybko zbudowali 10-punktowe prowadzenie i do końca kontrolowali przebieg gry.
Najwięcej punktów dla Suns zdobył Devin Booker - 24. Duży wkład w wygraną mieli też rezerwowi. Łącznie zdobyli 42 pkt, wobec zaledwie 26 zawodników z ławki Raptors. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Kameruńczyk Pascal Siakam - 32 pkt i dziewięć zbiórek.
Broniący tytułu Lakers w środę odpoczywali.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (991 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.