{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Ekstraklasa Games Pro: zapowiedź 13. kolejki w FIFA 21

Nadchodzi 13. kolejka Ekstraklasa Games, w której dojdzie do starcia na szczycie tabeli. Liderująca Legia Warszawa zmierzy się z aspirującym do awansu Piastem Gliwice. Spotkanie jest kluczowe dla końcowych klasyfikacji. Transmisja odbędzie się w niedzielę 7 lutego. Początek o godzinie 9:45.
Esport, Ekstraklasa Games Pro, 13. kolejka: Legia Warszawa – Piast Gliwice [TRANSMISJA]
13. kolejka Ekstraklasa Games Pro
Legia Warszawa vs Piast Gliwice

Do końca sezonu pozostały już tylko trzy kolejki. Pojedynek z Miłoszem Bogdanowskim (Legia, PS4) będzie dla Dawida Kamasińskiego(Piast, PS4) meczem o wszystko. Zwycięstwo pozwoli reprezentantowi "Piastunek" przeskoczyć rywala w klasyfikacji indywidualnej rozgrywek. Zadanie nie będzie proste. "Milosz93" to czterokrotny Mistrz Polski i niemal od startu sezonu utrzymuje miejsce w czołowej dwójce, gwarantujące awans do finałów. Przed "Dewidkiem" olbrzymia szansa na sprawienie niespodzianki i strącenie utytułowanego rywala z premiowanej pozycji.
Na konsoli XBOX również nie zabraknie emocji. Dla Michała "GentleMike’a" Lauera sezon FIFA 21 to istna sinusoida. Pokonanie Gracjana "Polako" Gołębiewskiego mogłoby być pewnym zaskoczeniem. Należy jednak pamiętać, że w ostatniej kolejce młodszy z braci Lauer potrafił odrobić dwubramkową stratę w starciu z "bejottem" z Wisły Kraków. W e-sporcie wszystko jest możliwe i często decyduje dyspozycja dnia. Komplet punktów dla Piasta nie tylko przybliżyłby gliwiczan do nagrody finansowej za miejsce w TOP3 sezonu, ale przy korzystnych rozstrzygnięciach pozostałych spotkań może dać awans do fazy play-off z drugiej lokaty.
Kto walczy o awans?
Wszystkie zaplanowane do końca sezonu spotkania online zostały rozegrane. To ułatwia rozeznanie się w najważniejszych dla graczy klasyfikacjach. W grze o awans pozostają cztery zespoły, które rozegrają między sobą pozostałe kolejki – Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków i Piast Gliwice. W końcówce sezonu może dojść do przetasowań, a z finałów sezonu, do których awans dają czołowe dwa miejsca, mogą wypaść nawet faworyci – "Jaga" i Legia.
Wyklarowała się także sytuacja w tabeli MVP. Będący rewelacją sezonu Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski wkradł się na drugie miejsce na PlayStation 4. W przypadku awansu do fazy play-off Jagiellonii pozycja ta będzie premiować gracza Warty do dalszej gry. Jeżeli "Dewidek" wygra z "Miloszem93" to znajdzie się na wymarzonej pozycji. Zwycięstwo Miłosza w dwóch spotkaniach sprawi, że "Zalewskyy" spadnie na trzecie miejsce, ale to wciąż da mu awans do finałów sezonu.
Na Xboksie sytuacja jest dużo prostsza. Zestawieniem przewodzi Damian "natsu" Gajewski ze Śląska Wrocław. Tylko zwycięstwo w 14. kolejce nad "Piterkiem" pozwoli Bartoszowi "Bejottowi" Jakubowskiemu strącić przedstawiciela "Wojskowych". To ostatecznie da mu awans poprzez klasyfikację indywidualną, jeżeli Wisła nie znajdzie się w TOP2 tabeli drużynowej.
13. kolejka Ekstraklasa Games Pro:
Legia Warszawa vs Piast Gliwice
Lech Poznań vs Lechia Gdańsk
1:1 – PS4 | 3:1 – XBOX
Górnik Zabrze vs Pogoń Szczecin
0:0 – PS4 | 2:5 – XBOX
Jagiellonia Białystok vs Stal Mielec
6:0 – PS4 | 4:0 – XBOX
Wisła Kraków vs Zagłębie Lubin
2:1 – PS4 | 0:1 – XBOX
Raków Częstochowa vs Warta Poznań
0:2 – PS4 | 3:1 – XBOX
Wisła Płock vs Cracovia
4:0 – PS4 | 1:4 – XBOX
Śląsk Wrocław vs Podbeskidzie Bielsko-Biała
0:7 – PS4 | 5:2 – XBOX
Najlepsi gracze w klasyfikacji MVP:
PS4
Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok) – 13 meczów, 34 punkty, +31 bramek.
XBOX ONE
Damian "natsu" Gajewski (Śląsk Wrocław) – 15 meczów, 34 punkty, +33 bramek.
Mecz tygodnia 13. kolejki Ekstraklasa Games Pro przedstawią Hubert Bugaj (komentator TVP Sport) i Kuba Polkowski (Foot Truck). Transmisja odbędzie się na antenie TVP Sport, stronie TVPSPORT.PL, Facebooku TVP SPORT, aplikacji mobilnej oraz kanale twitch.tv. Premiera odcinka o 9:45. Ponowna emisja na social mediach nastąpi o godzinie 13:00.