Rozstawiony z numerem drugim Stefanos Tsitsipas będzie rywalem Huberta Hurkacza (26.) w ćwierćfinale tenisowego turnieju ATP 1000 na kortach twardych w Miami. W 1/8 finału Grek pokonał Włocha Lorenzo Sonego 6:2, 7:6 (7-2).
Z kolei na tym etapie Hurkacz wygrał z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem (12.) 4:6, 6:3, 7:6 (7-4). Polak po raz drugi w karierze jest w najlepszej ósemce zawodów tej rangi.
W rankingu światowym Tsitsipas jest 5., a Hurkacz 37.
Będzie to ich ósmy pojedynek. Bilans dotychczasowych meczów jest korzystny dla Greka (6-1). Na początku marca wrocławianin przegrał z Tsitsipasem 4:6, 6:4, 5:7 w drugiej rundzie turnieju w Rotterdamie.
W ćwierćfinale w Miami są też m.in. Rosjanie Daniił Miedwiediew (1.) i Andriej Rublow (4.).
Hurkacz rywalizował na Florydzie także w deblu w parze z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem. Duet przegrał w niedzielę w drugiej rundzie z rozstawionymi z numerem czwartym Chorwatem Ivanem Dodigiem i Słowakiem Filipem Polaskiem 5:7, 4:6.
Z turnieju deblistów odpadli również Łukasz Kubot i Holender Wesley Koolhof, którzy ponieśli porażkę w swoim pierwszym meczu.
Holger Rune
1 - 2
R. Bautista Agut
Carlos Alcaraz
2 - 0
Arthur Rinderknech
Tomas Etcheverry
0 - 2
Karen Khachanov
Alexander Bublik
2 - 0
Tomas Machac
Brandon Nakashima
1 - 2
Jack Draper
Flavio Cobolli
0 - 2
Alexander Zverev
Jiri Lehecka
2 - 0
Jacob Fearnley
Alex Michelsen
0 - 2
Daniil Medvedev
Jannik Sinner
1 - 2
Alexander Bublik
Reilly Opelka
0 - 2
Arthur Rinderknech
Nishesh Basavareddy
9:00
B. Van De Zandschulp
Mariano Navone
9:00
Sebastian Ofner
Adam Walton
9:00
Brandon Holt
Jenson Brooksby
10:00
Kamil Majchrzak
Aleksandar Vukic
10:00
Jay Clarke
Oliver Crawford
10:30
Ethan Quinn
Aleksandar Kovacevic
10:30
Gueymard Wayenburg
Elias Ymer
10:30
Alexander Shevchenko
Chris O'Connell
11:30
Johannus Monday
Henry Searle
11:30
James Duckworth
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1012 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.