Niemieckie media z ulgą przyjęły występ piłkarskiej drużyny narodowej, która pokonała w sobotę w Monachium Portugalię 4:2 w drugiej kolejce grupy F mistrzostw Europy. We wtorek przegrała z Francją 0:1. – No proszę, jednak się da – podsumowano.
W sobotę mistrzowie świata z 2014 roku pokazali się ze znacznie lepszej strony niż cztery dni wcześniej i dość pewnie pokonali obrońców tytułu w Monachium.
– No proszę, jednak się da – napisano w relacji spotkania na żywo na stronie internetowej gazety "Sueddeutsche Zeitung".
– Zwycięstwem z obrońcami tytułu niemiecka reprezentacja obrała kurs na 1/8 finału – dodano.
Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, a obie bramki dla nich padły po niefortunnych interwencjach obrońców rywali. Dwa samobóje tej samej drużyny w jednym meczu – to pierwszy taki przypadek w historii mistrzostw Europy. Gola dla gości strzelił Cristiano Ronaldo.
– Choć na początku przegrywał, niemiecki zespół mocno powalczył - ale też otrzymał pomoc od przeciwników. (...) W ciągu kilku minut odwrócił wynik spotkania, mimo że sam do portugalskiej bramki nie trafił – napisał o "swojakach" serwis internetowy magazynu "Kicker".
"Der Spiegel" zwrócił uwagę na to, że w sobotę skład gospodarzy był identyczny jak we wtorek z Francją.
– Niemiecki zespół rozpoczął uporządkowanie i nie dał się stłamsić mimo wysokiego pressingu rywali. (...) Był ciągle niebezpieczny w polu karnym Portugalii – oceniono.
Jak relacjonowano, Portugalia czekała na okazję do kontrataku i wykorzystała pierwszą z nich.
– Po stracie gola reprezentacja Niemiec w dalszym ciągu częściej była przy piłce. Atak skrzydłem doprowadził do wyrównania, a zaledwie cztery minuty później Kai Havertz przyczynił się do zdobycia drugiej bramki – opisano.
W ostatniej kolejce Niemcy zmierzą się z walecznymi Węgrami, którzy w sobotę w Budapeszcie sprawili niespodziankę remisując z mistrzem świata Francją 1:1. Dzięki temu podopieczni włoskiego szkoleniowca Marco Rossiego zachowali szansę na awans do 1/8 finału.
– Niemiecki impet w meczu z Portugalią robił wrażenie (...). Wiceliderowi tabeli z trzema punktami zwycięstwo w środę z Węgrami zapewni awans do 1/8 finału. Przypuszczalnie drużynie selekcjonera Joachima Loewa wystarczy do tego nawet remis – analizowano na stronie internetowej "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (991 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.
Komentarz:
Maciej Iwański, Marcin Żewłakow