{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
PGNiG Superliga. Prezes Superligi sp. z o.o. Marek Janicki podał się do dymisji
Maciej Wojs /
PGNiG Superliga i PGNiG Superliga kobiet bez sternika. W poniedziałek z funkcji prezesa spółki zarządzającej rozgrywkami elity polskiej piłki ręcznej – Superliga sp. z o.o. – zrezygnował Marek Janicki.
Transmisje i wideo od TVP Sport na platformie hybrydowej TVP!
Janicki był prezesem Superligi przez trzy ostatnie sezony. O swojej decyzji poinformował w poniedziałek w oficjalnym komunikacie.
"Informuję, iż w dniu 28 czerwca br. złożyłem do Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki pismo z rezygnacją z funkcji Prezesa Zarządu Superliga sp. z o.o. Nie była to decyzja spowodowana chwilą – podjąłem ją kilka miesięcy wcześniej po głębokich przemyśleniach. Ogłaszam ją jednak dopiero teraz, ponieważ moim nadrzędnym celem było dokończenie najtrudniejszego w historii piłki ręcznej sezonu rozgrywkowego oraz przeprowadzenie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki i przekazanie im pełnego obrazu sytuacji podmiotu, którym kierowałem" – czytamy.
"Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Superligi, prezesom i pracownikom klubów, zawodniczkom, zawodnikom, kibicom piłki ręcznej oraz wszystkim osobom, z którymi miałem przyjemność współpracować w ciągu ostatnich lat prowadząc rozgrywki najwyższych klas w piłce ręcznej w Polsce" – napisał Janicki.
W poprzednich latach Janicki był członkiem i przewodniczącym Rady Nadzorczej, a następnie prezesem Wisły Płock. W latach 2010-2014 pracował natomiast jako dyrektor zarządzający SPR Wisły Płock. Pełnił ponadto funkcje menedżerskie w spółkach prawa handlowego.
Superliga sp. z o.o. przekazała, że po rezygnacji Janickiego, zgodnie ze statutem spółki zarząd kontynuuje pracę w formie jednoosobowej.