Zaledwie pół roku trwała przygoda Michała Karbownika z Brighton and Hove Albion. W tym okienku prawdopodobnie opuści Anglię i przeprowadzi się do Holandii. Informację tę w "Hejt Parku" Kanału Sportowego przekazał jego agent – Mariusz Piekarski.
Karbownik grę w Anglii rozpoczął zimą. W seniorskiej drużynie rozegrał zaledwie mecz w ramach FA Cup. Jego Brighton uległo Leicester City 0:1. Zdecydowanie lepiej jego statystyki prezentują się w zespole do lat 23. Rozegrał dla niego dwa spotkania – z Manchesterem City U23 i Southampton B – dwukrotnie asystując.
Jak informuje Piekarski, zainteresowanie polskim piłkarzem wykazuje holenderski Vitesse Arnhem. – Chcą go też inne kluby. Na razie myślimy, żeby się rozwijać, ale czekamy na sygnał z Brighton. Na ten moment nie chcą go wypożyczać. Wszystko jest odrzucane, bo Michał przebywa na obozie i przygotowuje się do sezonu – powiedział na antenie Kanału Sportowego.
Dodał także, że dwuletnim wypożyczeniem zainteresowane było Leeds United. Na podjęcie dalszych kroków piłkarz i jego agent mają dość sporo czasu. Kolejny sezon Premier League rusza w połowie sierpnia. Brighton zmagania rozpocznie 14 sierpnia od meczu z Burnley FC.
2 - 0
Leicester City
0 - 2
Manchester City
1 - 3
West Ham United
1 - 1
Crystal Palace
2 - 0
Aston Villa
0 - 1
Everton
0 - 1
Chelsea Londyn
1 - 2
Arsenal Londyn
1 - 4
Brighton
1 - 1
Brentford