Jako katastrofę określa rosyjski portal Sport Express porażkę moskiewskiego Spartaka z Legią Warszawa w meczu fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. "Nie ma usprawiedliwienia" – ocenia komentator, bowiem jego zdaniem Legia jest obecnie "nijaka" i "szara".
"Przez większą część meczu wydawało się, że z taką Legią Spartak może przegrać tylko przez przypadek, niezwykły zbieg okoliczności" – ocenia Sport Express. Wypomina drużynie z Warszawy, że zajmuje 16. miejsce w ekstraklasie i ten wynik "odzwierciedla realny stan" polskiego klubu. Zdaniem komentatora, Legia jest obecnie "nijaka", a poszczególni piłkarze Spartaka są lepsi niż jej gracze. Niemniej, "w ostatnich 20 minutach Legia okazała się szybsza, dokładniejsza i konkretniejsza" – przyznaje Sport Express.
Portal ostrzega, że po tego rodzaju przegranych pojedynkach "nie ma odwrotu". "Po meczu z FK Chimki wszyscy niemal mówili, że spotkania z Legią i CSKA będą decydujące", jednak wygrana z FK Chimki "nie była początkiem ozdrowienia, a konwulsjami przedśmiertnymi" – podsumowuje komentator.
W podobnym tonie opisuje wynik środowego pojedynku portal Championat.com, który przypomina, że po meczu z FK Chimki "pojawiła się słaba nadzieja", że Spartak "zdrowieje".
To podanie 🤩
— Legia Warszawa 👑 (@LegiaWarszawa) September 15, 2021
📸 @mat_kostrzewa #SPALEG #UEL pic.twitter.com/aevutUNFUC
Właściciel klubu Leonid Fiedun przed środowym meczem żądał, "by zmyć hańbę z 2011 roku", jednak "drużyna go nie posłuchała" – relacjonuje rosyjski portal. Analizując przebieg meczu komentator ocenia, że Spartak wyraźniej demonstrował chęć kontrolowania piłki i stworzył sporo "nie całkowitych okazji, ale połowicznych, chociażby do jednego gola".
"0:1. Spartak znów przegrywa z Legią, ulegając w ostatnich minutach. To trochę dziwna porażka, ale klasyczna, zarówno dla Spartaka, jak i ogółem dla rosyjskich klubów w Europie" – podsumowuje Championat.com.
Następne
1 - 0
Manchester United
0 - 2
Tottenham Hotspur
4 - 1
Athletic Bilbao
0 - 3
Manchester United
3 - 1
Bodo/Glimt
0 - 1
Tottenham Hotspur
1 - -2
Bodo/Glimt
5 - 4
Olympique Lyon
2 - 0
Rangers
2 - 2
Manchester United