Reprezentacja Polski żużlowców pod wodzą Rafała Dobruckiego pokonała drużynę Reszty Świata 58:32. Liderem kadry był obecny wicemistrz świata, Bartosz Zmarzlik (13 punktów). Był to zarówno ostatni etap przygotowań do finału Speedway of Nations, jak również oficjalne pożegnanie Marka Cieślaka, byłego już selekcjonera reprezentacji, który w sobotę poprowadził ekipę rywali biało-czerwonych.
Polacy prowadzili od pierwszego biegu i wyraźnie dominowali nad przeciwnikami, którzy pojechali osłabieni na stadionie w Rybniku, z uwagi na brak Artioma Łaguty, nowego mistrza świata cyklu Speedway Grand Prix. Sprawowali się choćby na tyle dobrze, że po 13 biegach rywalizacji potrafili wygrać aż 11 z nich. Po kolejnym z nich wyrobili sobie przewagę 26 punktów (przy wyniku 55:29). W ostatnim zaś ustalili wynik na 58:32.
Było to dziesiąte w historii spotkanie między obydwoma ekipami. Dla Polaków to ósme zwycięstwo nad drużyną Reszty Świata (która wygrywała do tej pory w dwóch edycjach: na PGE Narodowym w Warszawie oraz właśnie w Rybniku w 2014 roku biało–czerwoni musieli uznać wyższość przyjezdnych, przegrali wtedy 40:50).
Polacy wystartowali w składzie: Bartosz Zmarzlik, Paweł Przedpełski, Dominik Kubera, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Jakub Miśkowiak.
Tymczasem trener Cieślak wybrał do sześcioosobowej ekipy Maksa Fricke'a (Australia), Daniela Bewleya (Wielka Brytania), Rohana Tungate'a (Australia), Michaela Jepsena Jensena (Dania), Mateja Żagara (Słowenia) oraz Patricka Hansena (Dania). Były selekcjoner kadry narodowej w latach 2007-2020 został uhonorowany przez oficjeli przed rozpoczęciem sobotniej rywalizacji.
Finałowe zawody Speedway of Nations, do których przygotowywała się reprezentacja Polski, odbędą się 16-17 października w Manchesterze.
Punkty:
Polska: Bartosz Zmarzlik 13, Maciej Janowski 11, Dominik Kubera 11, Patryk Dudek 9, Jakub Miśkowiak 8, Paweł Przedpełski 6.
Reszta Świata: Max Fricke 8, Rohan Tungate 7, Daniel Bewley 6, Michael Jepsen Jensen 4, Matej Zagar 4, Patrick Hansen 3.
53 - 37
ebut.pl Stal Gorzów
46 - 44
KS Apator Toruń
60 - 30
Tauron Włókniarz Częstochowa
45 - 45
NovyHotel Falubaz Zielona Góra
55 - 35
Betard Sparta Wrocław
54 - 36
Zooleszcz GKM Grudziądz