Paris Saint-Germain wykonało kolejny ważny krok w stronę mistrzostwa Francji. Zespół Mauricio Pochettino pokonał u siebie Stade Reims 4:0 w meczu 22. kolejki Ligue 1, a jedną z bramek zdobył Sergio Ramos.
Była 62. minuta spotkania, kiedy do wykonania rzutu rożnego przymierzał się Angel Di Maria. 33-latek dośrodkował wprost na głowę Danilo Pereiry, a piłka po uderzeniu Brazylijczyka trafiła w jednego z obrońców rywali. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Ramos i strzałem na raty pokonał Predraga Rajkovicia.
Tym samym doświadczony Hiszpan zdobył premierową bramkę w barwach PSG. Dokonał tego stosunkowo szybko jak na obrońcę, bo już w swoim piątym występie dla ekipy ze stolicy Francji. Przypomnijmy, że były zawodnik Realu Madryt większą część meczów w bieżącym sezonie opuścił z powodu kontuzji.
Ramos przebywał na placu gry przez pełne 90 minut, a drużyna Pochettino ostatecznie pewnie rozprawiła się ze Stade Reims, zwyciężając 4:0. Na listę strzelców wpisali się również Marco Verratti, Wout Faes (samobójcze trafienie) oraz Danilo. Wygrana sprawiła, że paryżanie umocnili się na pozycji lidera Ligue 1. Nad drugim OGC Nice mają jedenaście punktów zapasu. Mistrzostwo kraju coraz bliżej.