Hokeiści GKS-u Katowice w trzecim finałowym meczu Polskiej Hokej Ligi po raz trzeci z rzędu pokonali Re-Plast Unię Oświęcim. Tym razem katowiczanie okazali się lepsi różnicą dwóch bramek, wygrywając 5:3. GKS jest coraz bliżej zdobycia mistrzostwa Polski. Po czwartkowym zwycięstwie zespół ze Śląska prowadzi 3:0. Rywalizacja w finale toczy się do czterech zwycięstw.
Re-Plast Unia przed czwartkową rywalizacją przegrała oba wcześniejsze spotkania na lodowisku rywala. Najpierw w niedzielę uległa GKS-owi Katowice 2:4, na co wpływ miała słaba w ich wykonaniu druga tercja. Z kolei w poniedziałek ekipa z Oświęcimia okazała się gorsza od gospodarzy jedną bramką, gdyż spotkanie zakończyło się skromnym wynikiem 1:0.
Po tym, jak rywalizacja przeniosła się do Oświęcimia, kibice zobaczyli festiwal strzelecki. Mecz przy komplecie publiczności rozpoczął się świetnie dla miejscowych hokeistów, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Andreja Themara. Jednak na ich nieszczęście, jeszcze w pierwszej tercji, goście zdołali odrobić straty z nawiązką. Najpierw krążek do bramki Unii skierował Maciej Kruczek, a następnie uczynił to Fin – Miro-Pekka Saarelainen.
W drugiej tercji znowu lepsi okazali się katowiczanie, którzy ponownie strzelili dwa gole. Na listę strzelców wpisali się tym razem – Grzegorz Pasiut oraz inny z Finów – Joona Monto. Trafienie, które dawało jeszcze Unii nadzieję zaliczył rosyjski napastnik Daniił Orekhin.
Trzecia odsłona rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy za sprawą bramki Orekhina zbliżyli się do GKS-u na jedno trafienie. Rosjanin po niespełna czterech minutach zaliczył swoje drugie trafienie w tym meczu. Ostatecznie zespół z Katowic w końcówce strzelił piątego gola i sięgnął po trzecie zwycięstwo z rzędu nad Unią. Wynik spotkania ustalił Szwed Anthon Eriksson.
Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 3:0 dla GKS. Czwarty mecz w piątek o 20.00 w Oświęcimiu.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.
Komentarz:
Patryk Rokicki, Roman Steblecki