| Siatkówka / Rozgrywki Ligowe
Nie będzie rewolucji w składzie. To nie jest nasz styl. Jesteśmy przekonani, że mamy dobrych graczy. Rewolucja zawsze jest problemem – Gino Sirci, właściciel Sir Safety Perugia, mówi o planach kadrowych na kolejny sezon ligi włoskiej. W TVPSPORT.PL odniósł się również do przyszłości trenera Nikoli Grbicia.
Sir Safety Perugia i jej właściciel, Gino Sirci, chcą wygrywać wszystko. Po to kilka lat temu zespół zakontraktował Wilfredo Leona, przyjmującego reprezentacji Polski, po to przed sezonem 2021/2022 podpisał umowy z Matthew Andersonem, Simone Giannellim czy Kamilem Rychlickim. Wzorem poprzednich lat, nie udało się powtórzyć sukcesu z rozgrywek 2017/2018, kiedy zespół sięgnął po scudetto. Nigdy też nie wygrał Ligi Mistrzów.
W minionym sezonie trenerem drużyny był były szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który doprowadził ją do złotego medalu w europejskich pucharach, a także obecny selekcjoner Polaków, Nikola Grbić. – W kolejnym tygodniu postaramy się zrozumieć, dlaczego skończyło się tylko na srebrnym medalu mistrzostw Włoch. Najlepsze rozwiązania przychodzą z pewnej perspektywy czasowej, a nie dobę czy dwie po porażce. Porozmawiam z trenerem Grbiciem o tym, co się stało. Nasz ostatni mecz nie był dobry. Jestem tym bardzo rozczarowany. Chcemy o nim jak najszybciej zapomnieć – mówi w TVPSPORT.PL Gino Sirci, właściciel Sir Safety Perugia, odnosząc się do wyniku czwartego meczu finałowego z Cucine Lube Civitanova, który jego klub przegrał 0:3.
W czasie sezonu dużo mówiło się o urazach, które trapiły Wilfredo Leona, przyjmującego drużyny i reprezentacji Polski. Problem miał dotyczyć barku, później przenieść się na ścięgno. – Wilfredo nie był kontuzjowany. Odczuwał trochę bólu z powodu zbyt ciężkiej pracy. Wydaje mi się, że stracił tylko dwa mecze w rozgrywkach. Poza tym każdy siatkarz pod koniec sezonu odczuwa dyskomfort. Jeden w barku, inni w kolanach. To normalne – dodaje Sirci.
Następne
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.