| Piłka nożna / Liga Konferencji
Lech Poznań w iście kabaretowym stylu pokonał po dogrywce Vikingura Reykjavik i awansował do ostatniej, czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. A w nim rywalem będą starzy znajomi Legii Warszawa, luksemburskie F91 Dudelange. Powiedzieć, że luksemburska prasa nie jest tym faktem przerażona, to nic nie powiedzieć. Powody do optymizmu dali im mistrzowie Luksemburga, którzy choć odpadli, to jak równy z równym powalczyli ze szwedzkim Malmoe.
F91 Dudelange to pierwszy luksemburski klub, który grał w fazie grupowej europejskich pucharów. Było to w sezonie 2018/19, a w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy piłkarze z Beneluksu odprawili Legię Warszawa. W grupie Dudelange, a po luksembursku, Diddeleng, trafiło na Milan, Betis i Olympiakos Pireus. Bilans wynosił pięć porażek i remis z Betisem. Nikt jednak nie zapomniał dwóch goli, jakie Dominik Stolz i Dave Turpel strzelili na San Siro. Dudelange prowadziło nawet 2:1, lecz przegrało 2:5.
Po raz drugi w fazie grupowej Ligi Europy Luksemburczycy zagrali rok później. Grupa była prostsza, bo z APOEL-em, Nikozja, Karabachem Agdam i Sevillą, lecz ponownie zakończyło się na czwartym miejscu, tym razem z czterema punktami. Kolejny akces do europejskich pucharów piłkarze z liczącego nieco ponad 2500 kilometrów kwadratowych państwa zgłosili w tym roku. Marzenia o Lidze Mistrzów zabrał im Pjunik Erewań, zaś o Lidze Europy Malmoe. Po porażce 0:3 na wyjeździe, u siebie, na nowym i przepięknym Stade National du Luxembourg Dudelange zremisowało 2:2, najwyraźniej wlewając sporą dawkę optymizmu tamtejszej prasie przed meczem z Lechem Poznań.
"Luxembourg Wort" pochwalił zespół za wspaniałą mentalność. "Choć bagaż doświadczeń i gole z pierwszego meczu był za duży, chłopcy pokazali godne podziwu zaangażowanie. Choć przegrywali 0:2, potrafili odwrócić losy i zremisować" – piszą w dzienniku. "To dobrze wróży przed meczem z Lechem, który męczył się z Vikingurem Reykjavik" – dodano.
@F91_Dudelange fought bravely but it wasn’t to be tonight. On to the final qualifying round of the UEFA Conference League. #allezf91 #DreamBig #UEL #football #Luxembourg #EuropaLeague pic.twitter.com/rAlvSB3tF4
— Jon Dunne 💙💛 (@JDunneFootball) August 11, 2022
1 - 4
Chelsea Londyn
2 - 2
Real Betis
1 - 0
Djurgardens IF
2 - 1
ACF Fiorentina
1 - 4
Chelsea Londyn
1 - 4
Djurgardens IF
1 - 2
Legia Warszawa
2 - 2
Celje
1 - 1
Real Betis
2 - 0
Jagiellonia
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1012 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.