Amerykanka Coco Gauff od dawna podkreśla, że jej idolką i inspiracją jest rodaczka Serena Williams. Teraz przyznała nawet, że to de facto dzięki niej zarobiła pierwsze pieniądze w życiu.
Urodzona w 2004 roku Gauff na zawodowstwo przeszła już cztery lata temu. W tym sezonie osiągnęła największy sukces w karierze, dochodząc do finału French Open.
Pomimo młodego wieku, na korcie zarobiła już niemal pięć milionów dolarów. Ale pierwsze pieniądze otrzymała na długo przed dołączeniem do touru. W okolicznościach bardzo nietypowych.
– Pierwszy raz spotkałam Serenę, ona na pewno o tym nie wie, gdy miałam 9 albo 10 lat. Potrzebowali dublerki do zagrania jej młodej wersji w reklamie – powiedziała na konferencji prasowej przed ruszającym od poniedziałku US Open.
– Jeśli dobrze pamiętam, to była to reklama Delty (Delta Air Lines to amerykańskie linie lotnicze, jedne z największych na świecie – przyp. red.). Nie sądzę, by w ogóle użyli tych zdjęć, ale tak czy inaczej dostałam za to mój pierwszy czek. Ona tego nie wie, ale pierwsze pieniądze, które zarobiłam, były dzięki niej – przyznała.
Obchodząca we wrześniu 41. urodziny Serena Williams zapowiedziała już, że po US Open kończy karierę. Karierę absolutnie wybitną, z 23 tytułami wielkoszlemowymi na czele. Nie to jest jednak zdaniem Gauff jej największym osiągnięciem.
18-latka podkreśliła, że Williams zainspirowała całe pokolenie ciemnoskórych sportowców. – Dorastając nigdy nie myślałam, że jestem inna, ponieważ numerem 1 na świecie był ktoś, kto wyglądał jak ja. Myślę, że to największa rzecz, którą zaczerpnęłam, której mnie nauczyła Serena – podkreśliła.
Rozstawiona z numerem 12. Gauff zmagania w US Open zacznie w poniedziałek meczem z Francuzką Leolią Jeanjean. Williams kilka godzin później zmierzy się z Czarnogórką Danką Kovinić.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (991 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.