| Piłka nożna / Liga Konferencji
Villarreal to faworyt naszej grupy, wielki zespół z jednej z najlepszych lig na świecie – ocenił najbliższego rywala trener piłkarzy Lecha Poznań John van den Brom. W czwartek w Walencji mistrzowie Polski rozpoczynają walkę o punkty w Lidze Konferencji.
Poznaniacy w środę, krótko po godz. 13 wylądowali w Walencji i szybko udali się do hotelu położonego sześć kilometrów od Estadio Ciudad de Valencia, który będzie areną czwartkowego pojedynku (początek, godz. 18:45). Stadion Villarrealu jest obecnie przebudowywany, a jego modernizacja ma zakończyć się w styczniu przyszłego roku. Dlatego rywal Lecha korzysta obecnie z obiektu, na którym na co dzień grają piłkarze drugoligowego Levante.
Na konferencji prasowej szkoleniowiec Lecha z optymizmem podchodzi do czwartkowego spotkania, choć zdaje sobie sprawę z klasy rywala i z tego, jak może wyglądać to spotkanie. – Po to walczyliśmy, żeby znaleźć się właśnie tym miejscu. Trafiliśmy na bardzo mocny zespół, który moim zdaniem gra w jednej z najsilniejszych lig na świecie i jest zdecydowanym faworytem. I czeka nas bardzo trudne zdanie, ale to jest też tylko futbol. mam wiele szacunku dla Villarrealu, ale patrzę przede wszystkim na swój zespół. A my wygraliśmy w ekstraklasie trzy mecze z rzędu z czystym kontem, ale także z dobrą kontrolą nad meczami. Dlatego przyjechaliśmy tutaj pewni siebie – mówił Holender.
Van den Brom przyznał, że w ekstraklasie, przynajmniej w ostatnich pojedynkach, to jego zespół kontroluje grę i jest częściej w posiadaniu piłki. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że w czwartkowy wieczór na stadionie w Walencji to może się zmienić. – Jeśli więc będziemy w posiadaniu piłki, musimy odpowiednio reagować. Przede wszystkim grać cierpliwie i powoli budować akcje – zaznaczył.
Szkoleniowiec zapewnił też, że ustalając skład na mecz z Villarrealem, nie będzie myślał o kolejnym spotkaniu ligowym z Pogonią Szczecin. Jak dodał, coraz większe pole manewru pozwala mu czuć się bardziej komfortowo. W kadrze Lecha zabrakło kontuzjowanych już od dłuższego czasu Bartosza Salamona, Adriela Ba Loui i Artura Sobiecha oraz Filipa Marchwińskiego. Ten ostatni na początku meczu z Widzewem Łódź, po zderzeniu z Markiem Hanouskiem doznał wstrząśnienia mózgu i jest wyłączony z treningów na najbliższe kilka dni.
– Zabrałem do Hiszpanii 20 zdrowych i gotowych do gry zawodników. To jest zupełnie inna sytuacja niż mieliśmy przed miesiącem, kiedy to miałem czasami 15 piłkarzy do dyspozycji i brakowało środkowych obrońców. Teraz mam więcej opcji i jest po prostu mi łatwiej – wyjaśnił.
W innym meczu grupy C Austria Wiedeń zmierzy się z izraelskim Hapoelem Beer Szewa. Austriacy będą kolejnym rywalem Kolejorza – to spotkanie odbędzie się 15 września w Poznaniu. Zwycięzcy grup awansują do 1/8 finału, a drużyny z drugich lokat spotkają się w barażowym dwumeczu z ośmioma klubami, które zajmą trzecie miejsca w grupach Ligi Europy.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.