Wyścig o GP Japonii miał niecodzienny przebieg. Kierowcom przeszkadzał deszcz i konieczna była przerwa. Ostatecznie wrócili do rywalizacji, a w arcytrudnych warunkach najlepszy okazał się Max Verstappen. Holender po zakończeniu rywalizacji przez moment był mistrzem świata. Potem okazało się, że do obrony tytułu brakuje mu... punktu. Wreszcie organizatorzy przyznali pełną pulę za niedzielny wyścig. Kierowca Red Bulla ponownie mógł się cieszyć!
Wyścig trwał ponad trzy godziny. Został przerwany i wydawało się, że nie zostanie wznowiony. Od początku zmagań kierowcom przeszkadzał mocno padający deszcz. Nie było mowy o prawdziwym ściganiu. Część zawodników nie chciała wrócić na tor. Ostatecznie po długim oczekiwaniu udało się dokończyć rywalizację. Jako pierwszy na mecie zameldował się Max Verstappen. Tuż za plecami Holendra zjawił się główny rywal w walce o tytuł, Charles Leclerc. Już po zakończeniu ścigania okazało się, że kierowca Ferrari otrzymał karę pięciu sekund. Tym samym Holender został ogłoszony mistrzem świata.
Radość trwała jednak... kilka minut. Okazało się, że źle policzono punkty 25-latka. Z "wyższej matematyki" wynika, że Verstappen potrzebuje jeszcze jednego punktu.
111 punktów między Verstappenem (360) a Leclerkiem i Perezem (249).
— Aldona Marciniak (@AldonaMarciniak) October 9, 2022
Zostały 4 wyścigi - 4 x 25 pkt, plus 4 za najszybsze kółko, plus 8 za sprint - 112 do zdobycia #elevenf1
MAX VERSTAPPEN
— Formula 1 (@F1) October 9, 2022
TWO-TIME WORLD CHAMPION!!!#2TheMax #F1 pic.twitter.com/eOlI6B6un1
So, it seems Verstappen is champion. The regs say staggered points only comer in "if a race is suspended in accordance with Article 57, *and cannot be resumed*". The race was resumed, so the FIA says that means it's full points.
— Andrew Benson (@andrewbensonf1) October 9, 2022
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1004 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.