Marzę o zwycięstwie z legendą boksu Katie Taylor, ale wcześniej muszę pokonać Terezę Dvorakovą, a myślę również o jeszcze jednej walce z Jeleną Janicijević. Każdy pojedynek jest dla mnie swoistą weryfikacją, dlatego tak bardzo czekam na galę "Czas Weryfikacji" 18 listopada w Puławach – mówi Aleksandra "Sasza" Sidorenko (9-1-1, 1 KO) z Tymex Boxing Promotion przed pojedynkiem z Czeszką Terezą Dvorakovą (4-8, 1 KO). Transmisja gali w Telewizji Polskiej.
Trenująca we własnym klubie w Łomiankach Sasza Sidorenko była już mistrzynią Europy wagi lekkiej, a celem jej pozostaje tytuł mistrzyni świata:
– Spoglądam na rankingi, z pewnością wielkim wyzwaniem byłaby walka z Angielką Terri Harper (13-1-1, 6 KO), ale jeszcze większym z Katie Taylor (22-0, 6 KO). Cudownie byłoby zapisać się w historii jako pierwsza pogromczyni słynnej Irlandki. Wierzę, że po odpowiednich przygotowaniach jestem w stanie to zrobić – powiedziała.
Do walki w Puławach szykuje się z nowym trenerem, pochodzącym tak jak ona z Ukrainy, Andriejem Burdą.
– Moje przygotowania są zupełnie inne, ponieważ zmieniłam trenera. Andriej Burda przyjechał z miasta będącego cały czas pod odstrzałem Rosjan. Jest on bardzo ciekawą, wszechstronnie wykształconą osobą, zarówno jako szkoleniowiec sportowy, ale także psycholog i pedagog. Dysponuje ogromną wiedzą, a ja, od 22 lat trenująca boks, mogę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i o technice, i o taktyce boksu. Każdy trening sprawia mi wyjątkową przyjemność – oceniła.
Saszę Sidorenko czeka kluczowa dla jej dalszej kariery weryfikacja. Zresztą tak została pomyślana najbliższa gala Tymexu i stąd też takie pojedynki weryfikacyjne jak Michała Leśniaka z Lukasem Dekysem i Tomasza Nowickiego ze Stanisławem Gibadło. To nie wszystko, gdyż boksować będą również Łukasz Maciec, Damian Jonak i Michał Soczyński. Każdy jest na innym etapie kariery i weryfikacja ma różny ciężar gatunkowy.
– Z Terezą Dworakovą chcę wyjść do ringu i przede wszystkim sprawdzić siebie. Zobaczę jak wykonuję ustalone przez trenera, jak realizuję jego taktykę. Więc ta walka budzi we mnie wielką ciekawość ze względu na to, co mi się uda przełożyć z naszej codziennej pracy na oficjalny pojedynek – stwierdziła.
Nastąpiły też zmiany jeśli chodzi o sparingpartnerki Saszy Sidorenko.
– Sparowałam z Laurą Grzyb, znaną kickboxerką Paulinką Saczuk i Wicemistrzynią Świata w boksie olimpijskim Oliwką Toborek. Wciąż poszukujemy nowych i nowych sparingpartnerów, nie tylko dziewczyn, lecz i chłopaków w mojej wadze. Na co dzień bardzo pomagają chłopaki trenujący u mnie w klubie w Łomiankach, a są to Michał Horubała, Krzysiek Wąs, Franek Toeplitz, syn znanego dziennikarza Krzysztofa Teoplitza. Sparuję również z trenerem MMA, jednym z pierwszych polskich zawodników w UFC Piotrkiem Hallmanem.
Do tej pory Aleksandra Sidorenko nie może przeboleć przegranej na punkty z Jeleną Janicijević (4-1-1, 2 KO).
– Po ostatnim gongu wracałam do narożnika pewna wygranej. Byłam zaskoczona niekorzystnym werdyktem, jednak traktuj to wyłącznie już jako historię. Inna sprawa, że przegrana walka paradoksalnie przynosi więcej… korzyści ze względu na analizę i zmiany w przygotowaniach. Uważam, że wrócę tylko silniejsza i bardziej zmotywowana.
Aleksandra Sasha Sidorenko vs Tereza Dvorakova kolejnym starciem na gali TYMEX Boxing Night 23. Czas powrócić na właściwe tory.
— TYMEX Boxing Promotion (@TymexBoxing) October 17, 2022
TYMEX Boxing Night 23 już 18 listopada.
Transmisja w TVP Sport
Queensberry Polska MB Promotions#boks #boxing #tvpsport #tymex pic.twitter.com/b6tOpnG9Tk
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.