Przejdź do pełnej wersji artykułu

Mundial 2022. Robert Lewandowski zawodnikiem meczu z Arabią Saudyjską

Robert Lewandowski (fot. Getty Images) Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Robert Lewandowski w meczu mistrzostw świata z Arabią Saudyjską (2:0) strzelił gola i zaliczył asystę. Dzięki dobremu występowi, to właśnie kapitan reprezentacji Polski został wybrany zawodnikiem spotkania.

Obroniony karny i łzy szczęścia "Lewego". Polska bliżej awansu!

Czytaj też:

Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski ponieśli Polskę do wygranej (fot. Getty)

Mundial 2022. Karny, asysta i gol. Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski ponieśli Polskę do triumfu [OCENY]

Pierwszy mecz mistrzostw świata w Katarze nie okazał się szczęśliwy dla kapitana reprezentacji Polski. Robert Lewandowski nie wykorzystał w nim rzutu karnego, który mógł przesądzić o wyniku. Ostatecznie Polacy zremisowali z Meksykiem 0:0. Napastnik Barcelony jednak w kolejnym spotkaniu jednak poprawił swoje mundialowe statystyki.

W spotkaniu z Arabią Saudyjską Lewandowski najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Piotra Zielińskiego (39), a następnie sam wykorzystał błąd obrońcy i powiększył prowadzenie (82). Dzięki wpływowi kapitana, Polacy wygrali 2:0 i, przynajmniej na moment, awansowali na pierwsze miejsce w grupie C.

Kto został wybrany zawodnikiem meczu? Choć zapewne był brany pod uwagę także Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny i zaliczył kilka udanych interwencji, wyróżnienie trafiło do Lewandowskiego

To pierwsze takie wyróżnienie kapitana reprezentacji Polski w mistrzostwach świata. Należy także dodać, że gol przeciwko Arabii Saudyjskiej był jego pierwszym w turnieju tej rangi.


Mundial Katar 2022, mecz Polska – Argentyna w grupie C [szczegóły transmisji na żywo]

Kiedy mecz: środa, 30 listopada o godzinie 20:00
O której i gdzie transmisja: studio od 18:35 w TVP Sport, TVP 4K, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnejSmart TV, HbbTV, od 19:45 w TVP 1
Kto skomentuje mecz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński (PL), John Roder, Casey Stoney (EN), Kamil Kania (AD)
Prowadzący studio: Mateusz Borek (Katar), Mariusz Jankowski (Warszawa)
Goście/eksperci: Jakub Wawrzyniak, Kamil Kosowski, Jerzy Brzęczek, Kazimierz Węgrzyn (Katar), Marek Papszun, Łukasz Trałka, Bartłomiej Rabij i Rafał Ulatowski (Warszawa)
Reporterzy: Jacek Kurowski, Szymon Borczuch, Patryk Ganiek, Jan Sławiński

Źródło: TVPSPORT.PL
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także